Hlavní navigace

Pokračuje obrovský globální nárůst textových zpráv odeslaných v novoročním období

[Tisková zpráva] Společnost Acision, dodavatel technologií posílání zpráv a účtování pro více než 300 síťových operátorů a poskytovatelů služeb po celém světě, oznámila, že podle jejích údajů vzrostl globální objem zpráv SMS v novoročním období na přelomu roku 2007 a 2008 o 30 procent proti stejnému období loňského roku. Uživatelé telefonů po celém světě odeslali závratných 43 miliard textových zpráv, aby popřáli svým blízkým šťastný nový rok – z toho více než 23 miliard bylo úspěšně zpracováno systémy společnosti Acision.

Sdílet

Tyto statistiky jasně dokreslují vzrůstající roli textových a multimediálních zpráv v komunikačních zvyklostech miliard lidí.

Silný růst byl zaznamenán na vyzrálých i rozvíjejících se trzích – v Portugalsku se množství odeslaných SMS o svátcích proti loňskému roku téměř ztrojnásobilo a holandský operátor KPN zaznamenal zdvojnásobení počtu zpráv odeslaných na Silvestra. Avšak skutečně největší růst byl zaznamenán na rozvojových trzích – například v Indii kde 220 miliónů mobilních účastníků odeslalo přes miliardu textových zpráv, což je 300% nárůst obvyklého denního množství. Filipíny si udržely pozici textové metropole světa – 50 miliónů mobilních účastníků zde odeslalo neuvěřitelné 1,39 miliardy textových zpráv.

Češi odeslali v porovnání s předchozím rokem na Silvestra celkově méně textových zpráv, ale uskutečnili více hovorů a odeslali výrazně větší počet multimediálních zpráv MMS. Celkově bylo v průběhu silvestrovské noci v sítích českých mobilních operátorů odesláno téměř 290 tisíc multimediálních zpráv, což představuje 25% nárůst v síti operátora Telefonica O2, 24% nárůst počtu MMS v síti T-Mobile a 15% nárůst objemu MMS v síti operátora Vodafone.

Steven van Zanen, šéf oddělení Messaging Futures společnosti Acision řekl: „Posílání zpráv představuje významnou část tržeb mobilních operátorů a sváteční dny jako Silvestr dokazují, jak důležité je pro operátory mít spolehlivou a rychlou službu. Infrastruktura jednoho z operátorů, který je naším zákazníkem, zvládla ve špičce zpracovat až 19 000 textových zpráv za sekundu bez přetížení nebo zpoždění. Novoroční čísla jsou každý rok dychtivě očekávána a ani letošní rekordní objem provozu není rozhodně zklamáním.“

Acision je vyhledávaným partnerem předních světových operátorů a poskytovatelů služeb pro masové mobilní datové služby – jeho platformy přenášejí přes 50 % zpráv po celém světě.

O společnosti Acision
Acision jako preferovaný dodavatel technologií posílání zpráv a účtování pro více než 300 síťových operátorů a poskytovatelů služeb podporuje přes jeden a půl miliardy zákazníků po celém světě. Jeho platformy přenášejí globálně přes 50 % textových a multimediálních zpráv. Odbornost společnosti Acision v oblasti mobilních datových služeb zahrnuje textové zprávy, multimediální zprávy, IP zprávy, mobilní internet, mobilní reklamu, IP hlasovou poštu a IP videopoštu. Platební systémy společnosti Acision zpracovaly už přes 100 miliard dolarů. Poskytují sofistikované funkce účtování v reálném čase a smazávají hranice mezi předplacenými a fakturovanými službami. Acision už déle než 43 let pomáhá operátorům zvyšovat jejich tržby z mobilních dat a díky tomu má naprosto detailní znalost toho, co je potřeba k plnému prosazení inovativních služeb na trhu.

Společnost Acision s obratem okolo půl miliardy dolarů vlastní soukromé kapitálové konsorcium vedené fondy Atlantic Bridge Ventures a Access Industries. Acision spolupracuje se zákazníky ve 135 zemích na šesti kontinentech. Další informace jsou k dispozici na webu www.acision.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).