Hlavní navigace

Polepšovna mazlíčků 11. Jack

[Tisková zpráva] Šestiletý jack russell teriér Jack žije s mladým párem v Praze, v bytě nedaleko Vyšehradu. Aktivní pes poslouchá majitele podle svého uvážení, základní povely ovládá, ale ne vždy je ochoten plnit je. K lidem je milý a přítulný, ale k ostatním psům nesmlouvavý.

Sdílet

Z klidného pejska se ve vteřině mění v odhodlaného rváče, napadá psy bez ohledu na velikost, rasu a možné následky. Fenky ho zajímají pouze jako lákavý sexuální objekt. Majitelé se účastní nebo sami pořádají nejrůznější akce v přírodě, koncerty a setkání. Chtějí Jacka brát s sebou, a proto potřebují jeho agresivitu řešit. Nechtějí, aby musel trávit celý život preventivně na vodítku, a v neposlední řadě mají strach, aby při rvačkách nedošel úhony. Podaří se rvavého Jacka s pomocí odbornice na problémové chování psů MVDr. Hany Žertové zpacifikovat? Pramení jeho agrese z neurotické povahy, nebo může být důsledkem onemocnění?

Dokážou majitelé nastavit Jackovi taková pravidla, že jej nakonec zvládnou i v okamžiku, kdy se bude chtít prát? Rady, postup i výsledky Jackovy převýchovy uvidíme v jedenáctém dílu ojedinělého pořadu pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 14. litopadu 2009 od 17.15 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/maz­licci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).