Hlavní navigace

Polepšovna mazlíčků 13. Niky

[Tisková zpráva] Devítiměsíční kříženec jezevčíka Niky žije s velmi mladým párem ve společné domácnosti. Pejsek je na své majitele, zejména majitelku, velice fixován. V její nepřítomnosti prakticky nevydrží v klidu, naříká, vyje, znečišťuje byt.

Sdílet

Není schopen vydržet sám doma, počkat na majitele venku, i doma je jim stále v patách, leze jim do koupelny, na záchod, do postele. Majitelka je na svého pejska hodně citově vázána, je ochotna v mnohém se mu přizpůsobit, ale Nikoho chování ji omezuje při hledání zaměstnání i v běžném životě. Zvládne Niky s pomocí odbornice na problémové chování domácích mazlíčků MVDr. Hany Žertové být chvíli sám? Dokáží majitelé s pejskem pracovat tak, aby se bez nich chvilku obešel? Nebude se majitelka svého miláčka nakonec nucena vzdát, aby mohla chodit do práce?

Rady, postup i výsledky převýchovy mladého jezevčíka uvidíme ve třináctém dílu ojedinělého pořadu pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 28. litopadu 2009 od 17.15 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/maz­licci.