Hlavní navigace

Polepšovna mazlíčků 14. Keydee

[Tisková zpráva] Dvouapůlletá fenka čínského chocholatého psa žije v domku se zahradou na okraji Prahy. Nejvíc pozornosti věnují výchově „nahaté“ krásky majitelka a její pětiletá dcera. Majitelka je velkou milovnicí zvířat, kromě Keydee se vzorně stará také o malý domácí zvěřinec.

Sdílet

Když Keydee zůstane bez majitelky, je schopna močit i kálet v bytě na velmi nevhodná místa – na koberec, do vypraného prádla, na postel apod. Majitelé nejsou při její výchově důslední, mají ji spíš jako hračku a domácího mazlíčka. Fenka spí s majitelkou v posteli a neovládá některé základní povely, což majitelka sama před sebou omlouvá.

Jinak hravá a milá fenka je na svou paní tolik fixována zřejmě i proto, že hry malé Natálky jí mohou být v některých případech „proti srsti“. Dokáže majitelka pod vedením odbornice na problémové chování psů a koček MVDr. Hany Žertové zacházet s Keydee jako se psem? Zvládne vyřešit základní problém, jímž je nevhodné vyměšování? Dokáže jí věnovat jenom tolik pozornosti, aby fenka dokázala být bez ní? Naučí ji základní povely a dohlédne, aby malá Natálka rozuměla psím projevům a fenku netrápila?

Rady, postup i výsledky převýchovy fenky Keydee uvidíme ve čtrnáctém dílu ojedinělého pořadu pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 5. prosince 2009 od 17.15 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/maz­licci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).