Hlavní navigace

Polepšovna mazlíčků 15. Marcus

[Tisková zpráva] Rok a půl starý maďarský ohař Marcus žije s mladými manželi a jejich půlroční dcerou v malém domku se zahradou v obci Liteň nedaleko Berouna. S ním tu žije ještě bezproblémová roční fenka stejného plemene Fergie.

Sdílet

Majitelé nemají Marcuse od štěnátka jako Fergie, ale vzali si ho zhruba v půl roce od majitele, který ho údajně týral – jako vzpomínku si Marcus odnesl zlomený ocas. Pes příliš neposlouchá, pokud si chtějí majitelé poslušnost nebo určité chování vynutit, reaguje agresí, ožene se po nich nebo je kousne. Stejně tak kouše, když s ním někdo manipuluje. Pokousal už téměř všechny členy širší rodiny, ale i přátele a známé. K půlroční dcerce se zatím chová bez problémů, ale protože se celkově jeho chování i frekvence kousnutí zhoršují, rozhodli se majitelé problém řešit.

Docílí majitelé pod vedením odbornice na problémové chování psů a koček MVDr. Hany Žertové toho, aby se Marcus naučil respektovat některého člena rodiny jako svého pána? Odnaučí ho agresivním reakcím? Rady, postup i výsledky převýchovy ohaře Marcuse uvidíme v patnáctém dílu ojedinělého pořadu pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 12. prosince 2009 od 17.15 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/maz­licci.