Hlavní navigace

Polepšovna mazlíčků 17. Smokie a Jekyll

[Tisková zpráva] V sedmnáctém pokračování populárního pořadu Polepšovna mazlíčků se dozvíme, že ani majitelé kočiček to leckdy nemají se svými miláčky jednoduché. Jako první se nám představí roční kocourek plemene kanadský sphynx Jekyll, který nenechá majitele vyspat. Každou noc se dožaduje pozornosti, mňouká, škrábe na dveře, dělá hluk s hračkami, vyžaduje krmení. Vzhledem k tomu, že třípokojový byt obývají ještě další kocour plemene sphynx a dva plemene britská modrá kočka, je o pravidelný noční ruch postaráno. Jeckyll byl coby koťátko nemocný, proto je na majitelku velmi fixován.

Sdílet

Podaří se odbornici na problémové chování domácích mazlíčků MVDr. Haně Žertové odhalit původ Jeckyllova nočního strašení?

Druhým „provinilcem“ je tříletý kříženec sibiřské kočky Smokie, žijící s mladou majitelkou v menším panelákovém bytě. Přestože mu majitelka věnuje veškerou péči, on se jí odměňuje kousanci a škrábanci. Útočí na ni stále častěji, většinou když se s ním mazlí, a do útoku přechází bez varování. Odhalí doktorka Žertová příčiny jeho agresivity?

Rady, postup i výsledky snahy o proměnu problémových kocourů uvidíme v dalším dílu pořadu pro chovatele a milovníky zvířat, který vysílá televize Nova v sobotu 26. prosince 2009 od 14.55 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/maz­licci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).