Hlavní navigace

Polepšovna mazlíčků 7. Akim

[Tisková zpráva] Dvouletá brazilská fila žije s majiteli v malém bytě 2+1 v pražských Letňanech. Mladší manželé si Akima původně pořídili jako hlídače k domku, stavba se však zastavila a pes je nucen obývat poměrně malý prostor panelákového bytu.

Sdílet

Je agresivní vůči ostatním psům a částečně i lidem. Majitelé s ním nemohou chodit na běžné procházky, ale musí vyhledávat odlehlé lokality. Mají problém udržet silné zvíře i na vodítku. Povely Akim sice zvládá, ale většinou na ně nehodlá reagovat. Pánovi Akim do jisté míry vyhovuje – velký pes mu zvyšuje sebevědomí. Majitelka neudrží psa vůbec, navíc během těhotenství je pro ni každá procházka s ním potenciálně nebezpečná. Dokážou majitelé psa pod vedením odbornice na problémové chování zvířat MVDr. Hany Žertové ovládat tak, aby někomu neublížil? Jsou schopni dostat ho pod plnou kontrolu, i vzhledem k očekávanému miminku? Bude paní schopna chodit na procházku s kočárkem i s Akimem?

Příběh Akima a postup jeho nápravy uvidíme v sedmém dílu pořadu nejen pro milovníky zvířat Polepšovna mazlíčků, který vysílá televize Nova v sobotu 17. října 2009 od 17.15 hodin. Podrobnější informace přinášejí internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/maz­licci.