Hlavní navigace

Politické hry osvěží MASH

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 23. ledna se od 20.00 mohou diváci Prima Cool těšit na oceňovaný snímek s Dustinem Hoffmanem a Robertem De Nirem s názvem Vrtěti psem. V něm je americký prezident obviněn ze sexuálního zneužívání a narychlo sestavený tým poradců má za úkol uměle vytvořit další aféru, a tím odvést pozornost médií od možného skandálu. Kam až mohou dojít machinace ve vysoké politice?

Sdílet

Vrtěti psem si vysloužilo ocenění Zlatého Medvěda a hned dvě oskarové nominace, a to za výkon Dustina Hoffmana v hlavní roli a za scénář.

Sobotní noc přinese od 21.40 hod dramatický nádech ve filmovém snímku Prostředník. V něm je hlavní postavou Jack, bezcitný a úplatný advokát, který je schopen zařídit bohatým klientům cokoli. Je prostředníkem mezi politiky, policií, firmami a organizovaným zločinem, z čehož mu plynou nemalé zisky. Po vážném úrazu však začne Jack přemýšlet o smyslu svého života a rozhodne se z nebezpečně rozehrané hry vystoupit.

Hlavní roli se ve snímku ujal známý herec Jon Voight, otec kontroverzní krásky Angeliny Jolie.

NEDĚLE – V neděli se od 20.00 hod mohou diváci těšit na filmové zakončení slavného televizního seriálu z korejského nemocničního prostředí. Snímek s názvem „M*A*S*H: Na shledanou, sbohem a amen“ přináší tváře známých protagonistů, v čele s postavou Hawkeyho v podání Alana Aldy. V táboře mobilní nemocnice se během tříhodinového děje filmu oslavuje konečně nastalý a tolik vytoužený konec války a všichni přemýšlejí, co budou dělat v civilu.

Perličkou je, že v době svého prvního odvysílání se stal tento snímek nejsledovanějším pořadem v historii USA.

Nedělní noc bude patřit na Primě Cool opět Dustinu Hoffmanovi, tentokrát však ve dvojici s Robertem Redfordem ve filmu Všichni prezidentovi muži. Od 22.00 hod mohou diváci sledovat toto politické drama o jedné z největších afér v dějinách USA, a to Watergate. Paradokumentární drama vypráví o novinářské odvaze hlavních hrdinů, kteří skládají svá odhalení z desítek faktů a svědeckých výpovědí a v důsledku toho čelí mnoha nebezpečím.

Film je nositelem čtyř Oskarů: Herec ve vedlejší roli (Jason Robards), Výprava, Zvuk a Scénář. Byl také čtyřikrát nominován, v kategorii Nejlepší film, Režie, Střih a Herečka ve vedlejší roli (Jane Alexanderová).