Hlavní navigace

Více než polovina středně velkých a velkých firem již implementovala nebo plánuje implementovat virtualizaci.

[Tisková zpráva] Praha - 18. 8.2009. To je klíčový výsledek výzkumu, který provedla společnost Infinity a.s. v dubnu a květnu tohoto roku. Ve výzkumu bylo oslovených více než 300 středně velkých a velkých českých firem, zejména z oblasti chemie, farmacie, stavebnictví a automotive. Téměř 70 % tázaných tvořili odpovědní IT-administrátoři.

Sdílet

Cílem výzkumu bylo zjištění aktuálního stavu implementace virtualizačních produktů v podnicích a také ověření jejich výhod i nevýhod. Výsledky výzkumu potvrdily zvýšený zájem o tuto informační technologii. Překvapením také nebylo, že hlavními důvody proč 44 % oslovených firem neplánuje nasadit virtualizaci je jejich finanční nedostupnost, nedostatek času na evaluaci a implementaci řešení a také i nedostatek informací o výhodách a nevýhodách této technologie.

Nejatraktivnějším typem je stále serverová vizualizace, kterou již nasadila jedna třetina tázaných firem. V studii byl zaznamenán i značný šestinásobný nárůst zájmu o implementaci network & storage vizualizaci, o které uvažuje již jedna pětina zmiňovaných společností.

Mezi nejdůležitější výhody virtualizace zvolila více než třetina tázaných zlepšení bezpečnosti a Disaster Recovery. Virtualizace také pomohla čtvrtině společností snížit požadovaný prostor a hardware. Konsolidace serverů, vyšší serverová dostupnost a zlepšení ochrany a obnovení dat byly také pro tri čtvrtiny IT oddělení hlavními argumenty, jak obhájit před vedením firem náklady spojené s jejím nasazením.

Při otázce o kterém produktu, by se chtěli dovědět více informací, se projevila stoupající tendence poptávky po produktech Microsoftu Hyper-V a Hyper-App, které na virtualizačním trhu nejvíc konkurují nejrozšířenějšímu produktu VMware.

O společnosti Infinity a. s.
Společnost Infinity a. s. je dodavatelem komplexních služeb v oboru informačních technologií. Zaměřuje se na oborově specifická řešení s použitím vývojových nástrojů a přizpůsobení specifickým potřebám zákazníků. Ve všech oblastech HW, SW a komunikací zajišťuje projekty, dodávky, realizace, instalace, konfigurace i podporu správců a uživatelů.  Zajišťuje rychlou přímou podporu a evidenci všech požadavků koncových uživatelů výpočetní techniky v režimu 24×7×365 včetně pracoviště Single Point Of Contact. Společnost také poskytuje komplexní služby v oblasti hostingu aplikací, informačních systémů a celopodnikové IT infrastruktury včetně hardware serverů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).