Hlavní navigace

Polycom boduje na poli hostovaných aplikací

[Tisková zpráva] Společnost Polycom zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí pozici v oblasti řešení pro komunikaci a vzdálenou spolupráci a její produkty nacházejí skvělé možnosti uplatnění také v rámci systémů pro sjednocenou komunikaci. Pozadu samozřejmě nezůstává ani Česká republika.

Sdílet

Konkrétním příkladem jsou nástroje pro jednotnou firemní komunikaci v rámci sady řešení Microsoft Office Communications Server 2007. Pro jejich komfortní využití jsou třeba vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabídnou špičkovou kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním. Microsoft proto navázal strategickou spolupráci právě se společností Polycom, která již mnoho let stojí na špici technologických inovací v daném oboru.

V rámci této spolupráce oznámil Polycom širokou podporu pro platformu Microsoft Office Communications Server 2007, jejímž konkrétními výsledky jsou telefonní přístroje řady Polycom CX. Pro uživatele to znamená především možnost pohodlného ovládání produktů pro hlasovou a video komunikaci od společnosti Polycom přímo z prostředí aplikací Microsoftu pro sjednocenou komunikaci

Společnost GESTO Communications je certifikovaný partner pro videokonferenční produkty firmy Polycom v České republice a z tohoto důvodu se stala také jedním klíčových partnerů Microsoftu při podpoře zavádění řešení pro sjednocenou komunikaci v České republice.

Dalším příkladem je společnost Central Europe On-Demand, která v červnu tohoto roku vstoupila na tuzemský trh. CEOD je regionálním středoevropským poskytovatelem hostingových služeb, jako je Hosted Back-up and Recovery, Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0 a Microsoft Office Communications Server 2007 a Microsoft Dynamics.

Zákazníkům CEOD nabízí on-line řešení v konceptu Software jako služba (Software as a Service – SaaS) zaměřených zejména na malé a střední podniky v České republice. Zákazníci tak mají příležitost snížit své provozní náklady, omezit investice do informačních technologií, využít škálovatelného a bezpečného IT prostředí, zjednodušit rozhodování a snížit počty lidských zdrojů v oblasti IT. Služby jsou nabízeny na hostingové platformě umístěné v datových centrech a jsou poskytovány prostřednictvím telekomunikačních operátorů.

V současné době již CEOD v České republice spolupracuje s několika partnery společnosti Microsoft, mezi něž se řadí rovněž společnost Gesto Communications, která v rámci zmíněné spolupráce může nabídnout své dlouholeté bohaté zkušeností v oblasti audio/video konferencí pro řešení sjednocené komunikace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).