Hlavní navigace

Polycom navazuje nové strategické partnerství s Microsoftem

[Tisková zpráva] Spolupráce společností Polycom a Microsoft na řešeních pro sjednocenou komunikaci byla zahájena již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl na trh produkty Microsoft Office Communications Server 2007.

Sdílet

Toto dlouhodobé strategické partnerství obou společností již přineslo uživatelům řadu pokročilých řešení nabízejících excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním. Kromě integrace Microsoft OCS s existujícím produkty, jako jsou především konferenční servery Polycom RMX a ucelená řada videokonferenčních systémů Polycom HDX, je konkrétním výsledkem této spolupráce také sada telefonních přístrojů Polycom CX.

Spolupráce obou firem dále pokračovala a na základě uzavřené dohody o distribuci obohatil Polycom svoji nabídku o zařízení Microsoft RoundTable, které je nabízeno pod novým názvem Polycom CX5000 Unified Conference Station. Následně společnost Polycom oznámila řešení Polycom Conferencing for Outlook., které uživatelům nabízí možnost snadno organizovat virtuální setkání a komfortně a intuitivně využívat všech komunikačních možností širokého spektra koncových zařízení: od aplikace Polycom CMA Desktop, přes desktopové systémy Polycom HDX 4000 až po velké konferenční systémy jako je Polycom HDX 8000.

Platforma Microsoft Office Communications Server 2007 je podporována rovněž v rámci technologie Polycom Distributed Media Application (DMA) umožňující virtualizaci konferenčních zdrojů v rámci několika zařízení Polycom RMX, pro efektivnější a spolehlivější realizaci a směrování jednotlivých spojení. Konferenční systémy Polycom HDX mohou v prostředí Microsoft Office Communications Server 2007 využívat pokročilých možností pro centralizovanou správu a konfiguraci, jak je nabízí integrovaný nástroj Polycom Converged Management Application (CMA). Za zmínku stojí také zvýšená úroveň bezpečnosti komunikace díky podpoře enkrypce SRTP a vylepšená podpora pro práci se vzdálenými klienty typu SOHO. Oznámena byla rovněž rozšířená integraci produktů Polycom se sadou Microsoft Collaboration Tools v rámci řešení Polycom Conferencing for Microsoft Outlook a Polycom Microsoft SharePoint Server Solution.

Na jaře letošního roku pak byly oznámeny nové produkty plně podporující chystané řešení Microsoft Communications Server „14“. Konkrétně se jedná o telefonní přístroj Polycom CX500, jenž je specificky určen pro použití na veřejných místech, dále komfortní desktop přístroj Polycom CX600 a nakonec bohatě vybavený konferenční telefon Polycom CX3000.

Předchozí několikaleté úspěšné partnerství a výše zmíněná nejnovější platforma pro sjednocenou komunikaci Microsoft Communications Server „14“ byla důvodem pro uzavření nové několikaleté globální strategické dohody o spolupráci mezi společnostmi Polycom a Microsoft.

Cílem obou firem je nabídnout uživatelům ještě pokročilejší integrované end-to-end řešení pro sjednocenou komunikaci, které jim poskytne vysoce efektivní a snadno použitelné nástroje pro komunikaci a vzdálenou spolupráci, zvýší produktivitu práce a pomůže snížit náklady.

Více informací o partnerství společností Polycom a Microsoft v oblasti sjednocené komunikace můžete získat na stránkách www.polycom.com/mi­crosoft.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).