Hlavní navigace

Polycom znovu posouvá standardy HD komunikace na novou úroveň

[Tisková zpráva] Společnost Polycom už mnoho let zaujímá vedoucí pozici mezi výrobci audio/videokonferenčních systémů a řešení pro vzdálenou spolupráci a stejně tak stála vždy na špici technologických inovací v tomto oboru.

Sdílet

Již v průběhu roku 2007 proto společnost reagoval na nejnovější vývoj v oblasti multimédií s potřební elektroniky s dokonalým zvukem a High Definition kvalitou kvalitou obrazu a postupně uvedla na trh ucelenou řadu videokonferenčních systémů řady HDX, které spolu s videokonferen­čními MCU servery Polycom RMX posunuly hranici kvality obrazu a zvuku na špičkovou úroveň High Definition.

Tato řešení pro videokonference, telepresence a vzdálenou spolupráci přináší uživatelům mimořádnou kvalitu komunikace díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video v rozlišení až 1080p, HD sdílení obsahu a v neposlední řadě dokonalou HD kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 (22kHz) StereoSurround.

Přenos obrazu ve vysokém rozlišení až 1080p však s sebou současně nese také poměrně velké nároky na šířku pásma a parametry datových linek. Kvalitní vysokorychlostní konektivita ovšem není zadarmo a zejména v případě vzdálených uživatelů typu SOHO nemusí být vždy dostupná. Společnost Polycom proto postupně implementovala do svých HD několik revolučních řešení, která uživatelům výrazně usnadní nasazení těchto pokročilých řešení do praxe a současně jim pomáhají významným způsobem šetřit investiční a provozní náklady.

Jako první společnost Polycom zabudovala do svých produktů unikátní patentovanou technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), kterou ocení právě ti uživatelé, kteří nemají možnost provozovat své videokonferenční systémy na dostatečně kvalitních datových linkách. Díky LPR lze minimalizovat negativní dopad ztráty přenášených paketů na kvalitu videokomunikace a umožnit tak přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě.

Další inovací zpočátku letošního roku je implementace standardů H.264 High Profile (v rámci H.264/MPEG-4 AVC), které znamenají výrazné snížení nároků na přenosovou kapacitu. V praxi to znamená možnost plnohodnotného přenosu HD videa na rychlostech již od 512 kbps, nebo přenos v SD (DVD) kvalitě na rychlostech od 128 kbps.

Dále byla oznámena podpora pro technologii Full Scalable Video Coding (Full SVC), což pro uživatele znamená další snížení nároků na kapacitu a kvalitu datových linek.

Audio a video konferenční systémy jsou vždy součástí rozsáhlejšího informačního a komunikačního systému dané firmy či organizace. Mimořádnou důležitost má proto plnohodnotná integrace produktů Polycom s platformou Microsoft Unified Communications, která díky dlouhodobé strategické spolupráci obou firem umožňuje uživatelům v maximální míře těžit z aplikačního využití špičkových zařízení Polycom v kombinaci s nejnovějšími softwarovými technologiemi společnosti Microsoft.

Stejně jako v minulých letech jsou proto inovativní produkty Polycom stojící na špici technologického vývoje pro uživatele tou nejlepší volbou, jak svou komunikaci přenést do světa HD.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).