Hlavní navigace

POLYCOM představuje HDX 7000

[Tisková zpráva] Společnost Polycom rozšířila svou řadu úspěšných HD videokonferenčních systémů o nový produkt Polycom HDX 7000, který je určen především pro použití v menších a středních videokonferenčních místnostech. Řada HDX 7000 přináší uživatelům nekompromisní kvalitu komunikace a vzdálené spolupráce díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video, HD zvuk a HD sdílení obsahu.

Sdílet

Zařízení HDX 7000 tak doplňují již dříve uvedené videokonferenční systémy Polycom HDX 4000, HDX 8000 a HDX 9000. Díky produktům z řady HDX tak Polycom opět obhájil svou vedoucí pozici mezi výrobci videokonferenčních systémů, kteří v souladu s nejnovějším vývojem v oblasti multimédií začínají uživatelům nabízet řešení s parametry High Definition.

Společnost Polycom nezapomíná ani na ty uživatele, kteří nemají možnost provozovat své videokonferenční systémy na kvalitních datových linkách a často se musí spokojit s využitím běžného veřejného Internetu, který obvykle nevyhovuje požadavkům na přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě. Polycom proto do svých zařízení řady HDX zabudoval unikátní patentovanou technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), která minimalizuje negativní dopad ztráty přenášených paketů na kvalitu videokomunikace.

Dokladem panující převahy Polycomu nad konkurencí je i srovnání této třídy zařízení, které provedla loni na podzim analytická společnost Wainhouse Research. Ta se na oblast videokonferencí už řadu let specializuje a je tak zřejmě nejrenomovanějším nezávislým zdrojem, který se zabývá danou problematikou. O to více vynikají výsledky náročných srovnávacích testů HD videokonferenčních řešení, které Wainhouse Research zveřejnila koncem loňského října.

V ostré konkurenci dalších výrobců si společnost Polycom připsala jednoznačné vítězství díky svým výše zmíněným produktům řady HDX, které obdržely v osmi z deseti hodnocených vlastností nejvyšší ocenění. Kromě excelentní kvality obrazu a zvuku dále zařízení Polycom HDX získala nejvyšší ohodnocení i v dalších důležitých vlastnostech, jako například kvalita a parametry kamer, interoperabilita s HD a SD standardy, sdílení obsahu dle H.239 a v neposlední řadě také kvalita uživatelského rozhraní.

Vysoce prestižní ocenění, které Polycom získal od Wainhouse Research, dává uživatelům záruku, že videokonferenční systémy řady Polycom HDX jsou pro ně tou nejlepší volbou, jak svou komunikaci přenést do světa HD.

Produkty řady Polycom HDX 7000 budou na trhu dostupné v průběhu března 2008. Podrobné technické údaje můžete nalézt v tomto dokumentu: http://www.po­lycom.com/com­mon/documents/sup­port/sales_mar­keting/produc­ts/video/hdx7000_da­tasheet.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).