Hlavní navigace

Polycom rozšiřuje nabídku řešení optimalizovaných pro Microsoft Unified Communications

[Tisková zpráva] Dlouhodobá strategická spolupráce společností Polycom a Microsoft na řešeních pro sjednocenou komunikaci již přinesla uživatelům řadu pokročilých řešení nabízejících excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním. Kromě integrace Microsoft OCS s existujícím produkty, jako jsou především konferenční servery Polycom RMX a ucelená řada videokonferenčních systémů Polycom HDX, je konkrétním výsledkem této spolupráce také sada telefonních přístrojů Polycom CX.

Sdílet

V průběhu loňského roku byla spolupráce obou firem dále posílena s cílem rozšířit nabídku produktů, které může Polycom nabízet svým zákazníkům. Na základě uzavřené dohody o distribuci obohatil Polycom svoji nabídku o zařízení Microsoft RoundTable, které je nabízeno pod novým názvem Polycom CX5000 Unified Conference Station. Uživatelům toto zařízení přináší unikátní možnosti komunikace a vzdálené spolupráce s využitím aplikací Microsoft Office Live Meeting 2007 a Microsoft Office Communications Server 2007 díky panoramatickému pohledu na konferenční místnost v rozsahu plných 360 stupňů.

Proces integrace pokročilých systémů Polycom pro audiovizuální komunikaci a vzdálenou spolupráci s platformou Microsoft Unified Communications pokračoval také v letošním roce, kdy společnost Polycom oznámila řešení Polycom Conferencing for Outlook. Pro uživatele to znamená především možnost snadno organizovat virtuální setkání a komfortně a intuitivně využívat všech komunikačních možností širokého spektra koncových zařízení: od aplikace Polycom CMA Desktop, přes desktopové systémy Polycom HDX 4000 až po velké konferenční systémy jako je Polycom HDX 8000.

Platforma Microsoft Office Communications Server 2007 je nyní podporována rovněž v rámci technologie Polycom Distributed Media Application (DMA) umožňující virtualizaci konferenčních zdrojů v rámci několika zařízení Polycom RMX, pro efektivnější a spolehlivější realizaci a směrování jednotlivých spojení. Konferenční systémy Polycom HDX rovněž mohou v prostředí Microsoft Office Communications Server 2007 využívat pokročilých možností pro centralizovanou správu a konfiguraci, jak je nabízí integrovaný nástroj Polycom Converged Management Application (CMA). V neposlední řadě stojí za zmínku zvýšená úroveň bezpečnosti komunikace díky podpoře enkrypce SRTP a vylepšená podpora pro práci se vzdálenými klienty typu SOHO.

V průběhu letošního března byly oznámeny nové produkty plně podporující chystanou platformu Microsoft Communications Server „14“. Konkrétně se jedná o telefonní přístroj Polycom CX500, jenž je specificky určen pro použití na veřejných místech, dále komfortní desktopový přístroj Polycom CX600 a nakonec bohatě vybavený konferenční telefon Polycom CX3000.

Byla také oznámena rozšířená integrace produktů Polycom se sadou Microsoft Collaboration Tools v rámci řešení Polycom Conferencing for Microsoft Outlook a Polycom Microsoft SharePoint Server Solution. Tyto produkty budou dostupné v průběhu druhého čtvrtletí roku 2010.

Společnost Polycom průběžně reaguje na softwarové inovace společnosti Microsoft a v současné době nabízí nejlepší ucelenou sadu špičkových řešení pro komunikaci a vzdálenou spolupráci, které je plnohodnotně integrováno do produktů Microsoft Office Communications Server R2, Microsoft Communications Server „14“, Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft SharePoint Server a Microsoft Active Directory.

Více informací můžete získat na stránkách www.polycom.com/mi­crosoft. Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).