Hlavní navigace

Polycom šetří uživatelům náklady za vysokorychlostní konektivitu

[Tisková zpráva] Společnost Polycom má již delší dobu ve své nabídce videokonferenční systémy řady HDX, které spolu s videokonferenčními MCU servery Polycom RMX posunuly hranici kvality obrazu a zvuku na špičkovou úroveň HD. Tato řešení pro videokonference, telepresence a vzdálenou spolupráci přináší uživatelům mimořádnou kvalitu komunikace díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video, HD sdílení obsahu a v neposlední řadě dokonalou HD kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 (22kHz) StereoSurround.

Sdílet

Přenos obrazu ve vysokém rozlišení až 1080p však s sebou současně nese také poměrně velké nároky na šířku pásma a parametry datových linek. Kvalitní vysokorychlostní konektivita ovšem není zadarmo a zejména v případě vzdálených uživatelů typu SOHO nemusí být vždy dostupná. Společnost Polycom proto neustále zvyšuje užitnou hodnotu svých produktů také v této oblasti, tak aby všem uživatelům umožnila co nejdokonalejší kvalitu vzdálené komunikace.

Již dříve proto společnost Polycom zabudovala do svých produktů unikátní patentovanou technologii Polycom Lost Packet Recovery (LPR), kterou ocení právě ti uživatelé, kteří nemají možnost provozovat své videokonferenční systémy na dostatečně kvalitních datových linkách. Díky LPR lze minimalizovat negativní dopad ztráty přenášených paketů na kvalitu videokomunikace a umožnit tak přenos obrazu a zvuku v reálném čase a vysoké kvalitě.

Nejnovější inovací zpočátku letošního roku je implementace standardů H.264 High Profile (v rámci H.264/MPEG-4 AVC), které znamenají výrazné snížení nároků na přenosovou kapacitu. V praxi to znamená možnost plnohodnotného přenosu HD videa na rychlostech již od 512 kbps, nebo přenos v SD (DVD) kvalitě na rychlostech od 128 kbps. Společnost Polycom dále oznámila, že v průběhu letošního roku do svých produktů zabuduje rovněž podporu pro Full Scalable Video Coding (Full SVC), což bude pro uživatele znamenat další snížení nároků na kapacitu a kvalitu datových linek.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).