Hlavní navigace

Polycom spoluvytváří standardy pro sjednocenou komunikaci

[Tisková zpráva] Systémy sjednocené komunikace si získávají stále větší pozornost uživatelů, neboť firmy a organizace využívající možností moderních komunikačních nástrojů mohou touto cestou významným způsobem ušetřit finanční prostředky, zefektivnit týmovou spolupráci a zvýšit produktivitu.

Sdílet

Spolupráce společností Polycom a Microsoft na řešeních pro sjednocenou komunikaci byla zahájena již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl produkty Microsoft Office Communications Server 2007. Polycom tak doplnil tuto softwarovou platformu o vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabízejí excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným ovládáním. I přes své velmi významné postavení na trhu není Microsoft ani zdaleka jedinou firmou, která na trh uvedla řešení pro sjednocenou komunikaci. Polycom proto navázal strategickou spolupráci s celou řadou dalších významných hráčů z oblasti IT.

Ta se týká například společností IBM, tak aby koncová zařízení a komunikační servery Polycom bylo možné plnohodnotným způsobem integrovat v rámci řešení IBM Unified Communication and Collaboration včetně podpory aplikací Lotus Sametime a Lotus Notes. Obdobné partnerství uzavřela společnost Polycom také se Siemens Enterprise Communications Group, která se zaměřuje právě na implementaci systémů pro sjednocenou komunikaci. Uživatelé tím získávají možnost integrace konferenčních produktů Polycom s platformou Siemens OpenScape Unified Communications Server. Z dalších partnerů lze zmínit společnosti HP, Juniper Networks, BroadSoft nebo BT.

Rozsáhlá spolupráce mezi výrobci softwarových a hardwarových komponent i poskytovateli síťové infrastruktury je zcela nezbytná. Jenou z hlavních předností sjednocené komunikace pro uživatele je sice snadné používání a jednoduché intuitivní ovládání, avšak za tímto komfortním uživatelským rozhraním se skrývá poměrně sofistikované řešení, kde jsou otázky interoperability a kompatibility pro všechny dodavatele velkou výzvou.

K formálnímu utvrzení spolupráce různých firem poskytujících řešení pro sjednocenou komunikaci došlo v květnu letošního roku, kdy bylo založeno sdružení s názvem Unified Communications Interoperability Forum (UCIF).

Společnost Polycom se stala jeho zakládajícím členem spolu s firmami HP, Juniper Networks, Microsoft a Logitech / LifeSize. Jak už název napovídá, cílem sdružení je vytvořit otevřenou neziskovou platformu, která bude řešit otázky standardů a vzájemné kompatibility a interoperability mezi produkty různých výrobců.

Více informací o Unified Communications Interoperability Forum můžete získat na stránkách http://www.ucif­.org/

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.