Hlavní navigace

Polycom ve znamení trvalého růstu

[Tisková zpráva] Společnost Polycom si od samého počátku drží přední pozici mezi výrobci řešení pro hlasovou a video komunikaci. To opět potvrzují také zveřejněné údaje za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2007, kdy si Polycom vedl mimořádně úspěšně. Pozitivní výsledky podpořila také strategická akvizice společnosti SpectraLink, díky které Polycom obohatil svou nabídku o pokročilá řešení z oblasti Voice over Wi-Fi.

Sdílet

Není proto náhodou, že právě v oblasti audio produktů zaznamenal Polycom nejvyšší meziroční nárůst tržeb, a to téměř o 88 procent. Na druhém místě se z tohoto pohledu umístily video produkty s nárůstem o více než 25 procent a síťová řešení zaznamenala v roce 2007 nárůst o téměř 15 procent. Celkově Polycom zvýšil v minulém roce tržby o 41.2 procent, které tak dosáhly výše $929.9 milionu. Pro ilustraci je možno uvést, že v roce 2003 činily tržby Polycomu $425 milionu, takže v průběhu čtyř let se je firmě podařilo více než zdvojnásobit.

V případě firem vyrábějících videokonference se pozornost pochopitelně nejvíce soustřeďuje na „vlajkové lodě“ jejich produktového portfolia, kterými jsou skupinové (group) videokonferenční systémy. Také v této oblasti může být Polycom s loňským rokem spokojen, neboť zaznamenal nárůst prodeje z hlediska počtu kusů o 21% a z hlediska tržeb dokonce o 25%. Postavení Polycomu na celkovém trhu group videokonferenčních systémů je dobře vidět z grafu (zdroj: Wainhouse Research).

Pro Polycom je také potěšující, že velký úspěch zaznamenaly HD videokonferenční systémy řady Polycom HDX, které firma postupně uváděla na trh v průběhu minulého roku. Ty se na tržbách z prodeje video produktů podílely více než z jedné čtvrtiny, což dokumentuje nejen jejich kvalitu, ale také rychle rostoucí zájem o tuto třídu zařízení mezi uživateli, který bude v roce letošním nepochybně pokračovat.

Polycom včas zachytil nastupující trend přechodu na HD a v rámci produktových řad HDX 4000, HDX 7000, HDX 8000 a HDX 9000 posunul hranici kvality obrazu a zvuku na novou úroveň, která může vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům. Sada UltimateHD technologií Polycomu nyní uživatelům přináší rozlišení obrazu až na úrovni HD 720p 1280×720 spolu se špičkovou kvalitou zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 (22kHz) StereoSurround.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.