Hlavní navigace

Polycom získává další partnery pro řešení sjednocené komunikace

[Tisková zpráva] Po systémech sjednocené komunikace je mezi uživateli stále větší zájem, neboť firmy a organizace využívající možností moderních komunikačních nástrojů mohou touto cestou významným způsobem ušetřit finanční prostředky, zefektivnit týmovou spolupráci a zvýšit produktivitu práce.

Sdílet

K výraznému posunu této technologii k širokému využití došlo v průběhu roku 2007, kdy společnost Microsoft uvedla na trh nové nástroje pro jednotnou firemní komunikaci v rámci sady řešení Microsoft Office Communications Server 2007. Pro komfortní využití možností sjednocené komunikace jsou samozřejmě třeba také vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabídnou špičkovou kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním. Microsoft proto navázal strategickou spolupráci se společností Polycom, která je leaderem na trhu zařízení pro hlasovou a video komunikaci a již mnoho let stojí na špici technologických inovací v daném oboru. V rámci této spolupráce oznámil Polycom širokou podporu pro platformu Microsoft Office Communications Server 2007, která mimo jiné zahrnuje telefonní přístroje řady Polycom CX.

I přes své velmi významné postavení na trhu není Microsoft ani zdaleka jedinou firmou, která uvedl na trh uvedla řešení pro sjednocenou komunikaci. Počátkem letošního roku proto Polycom navázal strategickou spolupráci se společností IBM, tak aby jeho koncová zařízení a komunikační servery bylo možné plnohodnotným způsobem integrovat v rámci řešení IBM Unified Communication and Collaboration (UC2) včetně podpory aplikací Lotus Sametime a Lotus Notes.

Obdobné partnerství uzavřela letos v lednu společnost Polycom také se Siemens Enterprise Communications Group (SEN Group), která se zaměřuje právě na implementaci systémů pro sjednocenou komunikaci. Uživatelé tak získají možnost integrace konferenčních serverů Polycom RMX a koncových zařízení řady Polycom HDX s platformou Siemens OpenScape Unified Communications Server.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.