Hlavní navigace

Polycom dále zlepšuje integraci svých řešení do prostředí Microsoft Unified Communications

[Tisková zpráva] Spolupráce společností Polycom a Microsoft na řešeních pro sjednocenou komunikaci byla zahájena již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl produkty Microsoft Office Communications Server 2007. Polycom, jakožto leader na trhu zařízení pro hlasovou a video komunikaci stojící již mnoho let stojí na špici technologických inovací, doplnil tuto softwarovou platformu o vyspělá koncová zařízení, která uživatelům nabízejí excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným a intuitivním ovládáním.

Sdílet

Kromě integrace Microsoft OCS s existujícím produkty, jako jsou především konferenční servery Polycom RMX a ucelená řada videokonferenčních systémů Polycom HDX, je konkrétním výsledkem této spolupráce také nová sada telefonních přístrojů Polycom CX.

Na jaře loňského roku pak byla spolupráce obou firem v oblasti řešení pro sjednocenou komunikaci a vzdálenou spolupráci dále posílena s cílem rozšířit nabídku produktů, které může Polycom nabízet svým zákazníkům. Na základě uzavřené dohody o distribuci obohatil Polycom svoji nabídku o zařízení Microsoft RoundTable, které je nabízeno pod novým názvem Polycom CX5000 Unified Conference Station. Uživatelům toto zařízení přináší unikátní možnosti komunikace a vzdálené spolupráce s využitím aplikací Microsoft Office Live Meeting 2007 a Microsoft Office Communications Server 2007 díky panoramatickému pohledu na konferenční místnost v rozsahu plných 360 stupňů.

Proces integrace pokročilých systémů Polycom pro audiovizuální komunikaci a vzdálenou spolupráci s platformou Microsoft Unified Communications pokračuje také v letošním roce, kdy společnost Polycom oznámila další klíčové inovace v rámci této platformy.

V prvé řadě se jedná o řešení Polycom Conferencing for Outlook, které, jak už název napovídá, znamená ještě těsnější provázání řešení pro sjednocenou audio/video komunikaci, vzdálenou spolupráci a telepresence s produkty Microsoft Exchange a Microsoft Outlook. Pro uživatele to znamená především možnost snadno organizovat virtuální setkání a komfortně a intuitivně využívat všech komunikačních možností širokého spektra koncových zařízení: od aplikace Polycom CMA Desktop, přes desktopové systémy Polycom HDX 4000 až po velké konferenční systémy jako je Polycom HDX 8000.

Polycom také ještě více posílil integraci s platformou Microsoft Office Communications Server 2007. Ta je nyní podporována v rámci technologie Polycom Distributed Media Application (DMA) umožňující virtualizaci konferenčních zdrojů v rámci několika zařízení Polycom RMX, pro efektivnější a spolehlivější realizaci a směrování jednotlivých spojení. Konferenční systémy Polycom HDX rovněž mohou v prostředí Microsoft Office Communications Server 2007 využívat pokročilých možností pro centralizovanou správu a konfiguraci, jak je nabízí integrovaný nástroj Polycom Converged Management Application (CMA). V neposlední řadě stojí za zmínku zvýšená úroveň bezpečnosti komunikace díky podpoře enkrypce SRTP a vylepšená podpora pro práci se vzdálenými klienty typu SOHO.

Rozšířená podpora produktů Polycom pro Microsoft Office Communications Server 2007 a řešení Polycom Conferencing for Outlook budou dostupné v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku. Více informací můžete získat na stránkách www.polycom.com/mi­crosoft.

Distributorem video a audiokonferenčních zařízení a technologií značky Polycom je v České republice společnost Gesto Communications.