Hlavní navigace

Pomoc s digitalizací využilo už 760 handicapovaných

[Tisková zpráva] Bezplatnou technickou asistenci, kterou v rámci informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání nabízí Národní koordinační skupina pro digitální vysílání (NKS) osobám se zdravotním postižením, už využilo 760 handicapovaných osob.

Sdílet

Specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska, proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu, speciální webové stránky www.ozp-digitalne.cz nebo právě bezplatná technická asistence osobám se zdravotním postižením. Pro koordinaci této asistence zřídila NKS telefonní dispečinky, kde si lidé se zdravotním postižením mohou zdarma objednat asistenci až do domu. Telefonní kontakty jsou uvedeny na www.ozp-digitalne.cz „Vzhledem k velikosti obou územních oblastí – Praha a Plzeň, se jedná o organizačně náročnou podporu zdravotně postižených osob, nicméně ohlasy jsou velmi pozitivní a to nám dává jasný signál, že se tato část informační kampaně ubírá správným směrem,“ shrnul dosavadní činnost Jiří Mánek z OS Trianon Čechy, která pro NKS technickou asistenci koordinuje. Zatím službu využilo 360 individuálních osob z územních oblastí Praha a Plzeň, dalších cca 400 případů bylo vyřešeno telefonicky. „Jsme velmi rádi, že služba není zneužívána,“ dodal Mánek a přidává jeden z pozitivních ohlasů. „Rád bych poděkoval za perfektní přístup a zprovoznění a nastavení toho co jsme u set-top-boxu potřebovali, moc nás potěšilo i milé a příjemné vystupování technika pana Ing. Viktora Váchy, který nám přijel pomoci. Tak by měly vypadat všechny služby,“ poděkoval za pomoc pan Laštovička z Netvořic u Benešova.

Informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání probíhá již od loňského roku, nyní se zaměřuje především na územní oblasti Plzeň a Praha, kde dojde k ukončení analogového televizního vysílání letos na podzim – 30. září v územní oblasti Plzeň a 31. října v územní oblasti Praha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).