Hlavní navigace

Pomozte dětem: sbírkový projekt ČT a NROS veřejnost podpořila 15 246 369 Kč!

[Tisková zpráva] Dlouhodobá celonárodní sbírka České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem podporuje znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let žijící v České republice. V průběhu jejího jubilejního 10. ročníku přispěla veřejnost na konto projektu symbolizovaného žlutým Kuřetem s červenobílým záchranným kruhem úctyhodnou částkou 15 246 369 Kč.

Sdílet

Za devět dosud uskutečněných ročníků projektu bylo ze sbírkového konta poskytnuto více než 101 milionů korun. Tyto peníze umožnily zajistit rychlou a účinnou pomoc pro přibližně 133 tisíc dětí prostřednictvím 820 podpořených projektů.

Desátý ročník sbírkového projektu Pomozte dětem tradičně vyvrcholil na Velikonoční pondělí sbírkou v přímém přenosu České televize, který letos probíhal v duchu oslav jubilejního výročí projektu. Česká televize jen na Velikonoční pondělí připravila přes tři a půl hodiny pořadů, nejen z Prahy, ale i z Brna a Ostravy.

Nechyběl samozřejmě ani sedmnáctidílný cyklus dokumentů o tom, jak byly využity finanční prostředky z 9. ročníku veřejné sbírky Pomozte dětem. Celkem 102 minuty dokumentárního cyklu Kde peníze pomáhají vysílala Česká televize od 20. ledna do 11. května 2008.

Česká televize uvedla v jubilejním ročníku nový design znělek a spotů, kde hlavním motivem byla dětská párty s velkým dortem jako symbolem oslav 10. narozenin Kuřete, resp. Pomozte dětem. Ve spotech účinkovaly děti z občanského sdružení Rozum a cit. Česká televize odvysílala také upoutávky, v nichž vystupují osobnosti, které sbírku podpořily v minulých letech. Nový byl i DMS spot, který divákům vysvětloval, jak zasílat dárcovskou SMS pro žluté Kuře s červenobílým záchranným kruhem.

Po Velikonocích odvysílala Česká televize spoty, ve kterých ČT a NROS poděkovala veřejnosti za příspěvky: už během Velikonočního pondělí diváci České televize podpořili sbírku Pomozte dětem částkou 13 537 080 Kč.

Doposud odvysílala Česká televize 828 spotů, tedy bezmála šest hodin vysílání. Kampaň byla podpořena i mimo obrazovku České televize. Plakáty a citylighty informovaly napříč celou republikou; rozhlasové spoty díky úspěšné spolupráci s Frekvencí 1.

Od pátku 23. května Česká televize sděluje veřejnosti prostřednictvím upoutávky výsledek jubilejního 10. ročníku sbírky a informuje o vyhlášení veřejného výběrového řízení.

Na konto Pomozte dětem lze přispívat celoročně, a to na číslo účtu 666 999 666/0300 nebo zasláním dárcovské SMS ve formě DMS kure na číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč, na konto Pomozte dětem přispějete 27 Kč. Nynější příspěvky se již započítávají na konto 11. ročníku.

Více informací: www.pomoztedetem.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).