Hlavní navigace

Pomozte dětem 2008: Kuře slaví 10 let na obrazovce České televize

[Tisková zpráva] Kuře slaví 10. narozeniny! Žluté kuře s červenobílým záchranným kruhem, symbol sbírky Pomozte dětem, kterou společně organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, se na obrazovce televize veřejné služby objeví již po desáté. Od svého narození do dnešního dne se Kuřeti podařilo vybrat a rozdělit mezi 133 tisíc ohrožených a znevýhodněných dětí více jak 101 mil. korun.

Sdílet

Oslavovat se začne již v sobotu 22. března na ČT1 od 17.25 hodin, kdy bude Taxík Aleše Hámy jezdit pro Kuře. Známé osobnosti v čele s Vojtou Kotkem budou soutěžit o co největší výhry, které připadnou na konto Pomozte dětem.

Hlavní oslava narozenin vypukne na Velikonoční pondělí 24. března: Již v 09.40 hodin na ČT1 přivítá diváky v prvním Studiu Pomozte dětem Alena Zárybnická. Každý vstup se bude věnovat jednomu ročníku sbírky. Diváci uvidí sestřih toho nejlepšího z daného ročníku a chybět nebudou ani podrobné informace o sbírce a o tom, jak přispět na konto. Také budou odkryty zajímavosti ze zákulisí příprav hlavního zábavného pořadu. Celkem odvysílá Česká televize 10 vstupů, na ČT1 (od 09.40, 13.05, 14.45,15.45,17.20 a 17.45 hodin) a poprvé i na ČT2 (od 10.50, 12.00,13.30,16­.25 hodin).

Pomozte dětem s Tomem Wizardem! na ČT1 v 09.45 hodin. Brněnské studio připravilo k narozeninovým oslavám Kuřete speciál pořadu Záhady Toma Wizarda. Tentokrát bude Tom pátrat po záhadě zmizení kufříku s penězi určenými pro letošní ročník sbírky. Do pátrání po padouchovi s ukradenými penězi se spolu s ním zapojí nejen parta jeho kamarádů, ale také děti z organizací podpořených sbírkou Pomozte dětem.

Kuře slaví s Kryštofem na ČT1 od 18.05 hodin. Ostravské studio přispívá do projektu Pomozte dětem každoročně a u příležitosti 10. výročí sbírky oslovilo skupinu Kryštof, která v jeho pořadech s Kuřetem vystupovala takřka pravidelně. Velikonoční pořad tentokrát hostí Slezské divadlo Opava a skupina Kryštof zahraje a zazpívá nejen sama, ale rovněž s hosty, které si do svého programu přizvala.

Oslavy narozenin vyvrcholí velkým zábavným pořadem Kuře slaví 10 let na ČT1 od 20.00. Narozeninová párty bude pojatá jako velkolepá televizní show, jejímž cílem je vybrat co nejvíce finančních prostředků pro ohrožené a znevýhodněné děti. Kromě oslav si připomeneme nejlepší okamžiky z celé historie projektu, a to prostřednictvím ukázek a sestřihů. Pořad se sveze na vlně předávání cen. Ceremoniál proběhne v osobitém, lehce parodickém stylu. Ceny budou mít pochopitelně podobu Kuřete. Organizátoři sbírky poděkují lidem, kteří jim pomohli, například spojencům sbírky, dárcům a umělcům. Účast v pořadu přislíbili Wanastowi Vjecy, No Name, Anna K., Helena Zeťová, Michal Hrůza, Ondřej Brzobohatý se skupinou Bůhví, Aneta Langerová, Tam -Tam Orchestra, dále Michael Kocáb s Pražským Výběrem II. a společný duet zazpívá i Ilona Csáková s Dashou. Exkluzivně pro Pomozte dětem vystoupí v pořadu také osm profesionálních tanečníků, Simona Švrčková, Michaela Gatěková, Kamila Tománková, Petra Kostovčíková, Petr Čadek, Jaroslav Kuneš, Jan Tománek a Jan Halíř, známých z obou řad zábavného pořadu StarDance …když hvězdy tančí. Chybět nebude ani celá řada dalších překvapení. Show moderují stejně jako v předešlých ročnících Marcela Augustová, Tomáš Hanák, Míša Maurerová a Vojta Kotek. Všichni účinkující opět vystupují bez nároku na honorář.

Nejjednodušší možnost jak přispět, je zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KURE na číslo: 87777. Pro všechny, kteří se chtějí do 10. ročníku sbírky zapojit, je otevřeno sbírkové konto 666 999 666/0300 až do 15. května 2008. Poté bude vyhlášena celková částka, která bude následně rozdělena ve veřejném výběrovém řízení 10. ročníku sbírky Pomozte dětem.

Informace o projektu na www.pomoztedetem.cz