Hlavní navigace

Pomozte dětem 2010 v České televizi – REKORD - Kuře získalo další peníze pro děti

[Tisková zpráva] Pomozte dětem 2010 v České televizi – REKORD - Kuře získalo další peníze pro děti

Sdílet

Štědří diváci České televize zasílali pro Kuře s pruhovaným červenobílým záchranným kruhem – maskota sbírky – své dárcovské SMS celé Velikonoční pondělí. Sbírkové konto 505 333 505 / 5500 se však pro 12. ročník uzavírá až 15. května 2010. Peníze zaslané do této doby budou poté rozděleny na podzim letošního roku.

Projekt Pomozte dětem lze podpořit v průběhu celého roku prostřednictvím dárcovské SMS zaslané ve tvaru DMS KURE na číslo 87 777. Cena jedné SMS 30 Kč, Kuře dostane 27 korun.

Kuře provázelo diváky ČT po celý den. Ve dvanácti živých vstupech Studia Pomozte dětem představila Alena Zárybnická spojence, kteří uspořádali sbírkové nebo benefiční akce ve prospěch sbírky a nechyběly ani informace o tom, jak přispívat. Televizní studio Brno připravilo speciál pořadu Věříš si? s názvem Kouzlení s Kuřetem. Díky kouzelníku Foxovi a jím vykouzlenému Kuřeti se diváci podívali do míst, kde pomáhají peníze ze sbírky. Televizní studio Ostrava uvedlo pořad Nadílka pro Kuře, koncert z Divadla Antonína Dvořáka, který moderovali Aleš Juchelka a Roman Pastorek. Kuřeti přišly zazpívat např. Věra Špinarová, Ewa Farna, Lenka Dusilová a další.

Celodenní Kuřecí maraton vyvrcholil na ČT1 ve velkém zábavném pořadu Kuře v inventuře. Žluté Kuře letos podpořili svým vystoupením, bez nároku na honorář, téměř samé nové tváře a seskupení. Na obrazovce se tak mj. objevily např. zpívající herečky Ivana Chýlková a Szidi Tobias, polsko-kubánská vokalistka Yvonne Sanchez, bronzové duo z pořadu České televize Duety, když hvězdy zpívají Jana Boušková a Tomáš Trapl, či skupiny Koťata a její tygři, Botafogo a loňští držitelé ceny Anděl skupina Toxique s Klárou Vytiskovou.

Informace o projektu: www.pomoztedetem.cz
Generální partner projektu Pomozte dětem: České teplo
Bankovní partner projektu Pomozte dětem: Raiffeisenbank
Mediální partner pořadu Kuře v inventuře: Rádio Impuls

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).