Hlavní navigace

Pomozte dětem 2010 v České televizi – Velikonoční pondělí 5. dubna

[Tisková zpráva] 12. ročník sbírky Pomozte dětem, kterou společně organizuje Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, vyvrcholí na Velikonoční pondělí 5. dubna. Celodenní program završí zábavná show Kuře v inventuře na ČT1 ve 20.00 hodin.

Sdílet

Česká televize bude na programech ČT1 a ČT2 již od rána vysílat pětiminutová živá Studia Pomozte dětem, první uvede moderátorka Alena Zárybnická na ČT1 v 07.25 hod. V celkem dvanácti Studiích představí spojence, kteří uspořádali sbírkové nebo benefiční akce ve prospěch sbírky Pomozte dětem. Chybět nebudou ani podrobné informace o sbírce samotné a o tom, jak přispívat na její konto.

Se začátkem prvního Studia Pomozte dětem se na adrese www.pomoztede­tem.cz/chat rozběhne chat s pracovníky Nadace rozvoje občanské společnosti. Po celý den až do 21.35 hod. budou připraveni odpovídat na otázky, týkající se projektu Pomozte dětem a fungování nadace.

Televizní studio Brno připravilo velikonoční speciál vědomostní soutěže Věříš si? nazvaný Kouzlení s Kuřetem, který začne na ČT1 ve 14.10 hod. V tomto díle se nebudou jako obvykle hodnotit pouze znalosti, dovednosti a dobrá kondice, ale zejména ochota pomáhat tam, kde je potřeba. Díky kouzelníku Foxovi a jím vykouzlenému Kuřeti se diváci podívají do míst, kde pomáhají peníze ze sbírky.

Televizní studio Ostrava odvysílá na ČT1 od 17.55 koncert Nadílka pro Kuře, natočený 8. března v Divadle Antonína Dvořáka. Moderátoři večera Aleš Juchelka a Roman Pastorek uvedou na jevišti Věru Špinarovou, Ewu Farnou, Lenku Dusilovou, Kláru Vytiskovou se skupinou Nerez a skupinu Charlie Straight.

Celodenní kuřecí maraton vyvrcholí na ČT1 ve 20.00 hodin ve velkém zábavném pořadu Kuře v inventuře. Název pořadu nebyl zvolen náhodou. Jeho tvůrci se chtějí pokusit o malou zábavnou inventuru, neboli kontrolu za účelem zjištění skutečného stavu. Díky ní nahlédnou diváci do různých koutů Kavčích hor. A protože slovo inventura má základ také ve slově invence, důležitým atributem pořadu bude rovněž vtipný nápad, důvtip a vynalézavost.

Žluté Kuře s červenobílým záchranným kruhem, symbol sbírky Pomozte dětem, přijdou letos podpořit téměř samé nové tváře a seskupení. Na obrazovce se tak mj. objeví např. herečky Ivana Chýlková a Szidi Tobias, polsko-kubánská vokalistka Yvonne Sánchez, bronzové duo z pořadu České televize Duety… když hvězdy zpívají Jana Boušková a Tomáš Trapl, skupiny Koťata a její tygři, Botafogo či loňští držitelé ceny Anděl v kategorii Objev roku skupina Toxique s Klárou Vytiskovou. V pořadu rovněž vystoupí spojenec sbírky – skupina Apropo – se svým tanečním vystoupením.

V průběhu večera představí tentokrát netradičním způsobem moderátoři Marcela Augustová, Tomáš Hanák, Míša Maurerová a Vojta Kotek také největší dárce, dlouhodobé partnery projektu Pomozte dětem a vybrané organizátory sbírkových a benefičních akcí.

Letošní velikonoční vyvrcholení sbírkového projektu Pomozte dětem na obrazovce ČT přináší dvě důležité novinky. Na ČT1 a ČT2 bude do vysílání po celý den zařazována tzv. DMS lišta s informacemi o nejjednodušším a nejoblíbenějším způsobu přispění do sbírky. Vysílání pořadů Nadílka pro Kuře a Kuře v inventuře bude spojeno s charitativní internetovou aukcí osobních věcí darovaných účinkujícími. Celý výtěžek z aukce, která potrvá na portálu Aukro.cz do 12. 4., bude věnován na konto Pomozte dětem.

Od vzniku sbírkového projektu v roce 1998 bylo shromážděno a rozděleno více než 131 milionů korun. Nadace rozvoje občanské společnosti prostřednictvím veřejného výběrového řízení podpořila ze sbírky 997 projektů nestátních neziskových organizací zaměřených na přímou pomoc určenou více než 152 tis. ohrožených a znevýhodněných dětí v celé České republice.

Více informací o projektu Pomozte dětem: www.pomoztedetem.cz

Nejjednodušším způsobem, jak mohou lidé pomoci dětem, je zaslat dárcovskou SMS ve tvaru „DMS KURE“ na číslo 87 777. Cena zprávy je 30 Kč. Pomozte dětem obdrží 27 Kč. Možné je rovněž přispívat pravidelně po dobu jednoho roku. Stačí zaslat SMS ve tvaru „DMS ROK KURE“ na číslo 87 777. Každý měsíc se bude automaticky odečítat částka 30 Kč. Službu provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha. Více informací najdete na adrese: www.darcovskasms.cz

Sbírkové konto Pomozte dětem: 505 333 505/5500, Raiffeisenbank
Generální partner projektu Pomozte dětem: České teplo
Bankovní partner projektu Pomozte dětem: Raiffeisenbank
Mediální partner pořadu Kuře v inventuře: Rádio Impuls
Partneři kampaně ČT: společnosti POS Media, H – Media, Railreklam, Ju – Turn Media, Logologic, hl. město Praha, Dopravní podnik hl. města Prahy, Veolia Transport, Orlobus, ICOM Transport, Xantipa, Dopravní podnik Ostrava, ČSAD Kyjov, ČSAD Uherské Hradiště, FTL, Dopravní podnik města Pardubic, vydavatelství Bauer media, 100+1, Ringier, Mladá fronta a Astrosat>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).