Hlavní navigace

Pomozte dětem – cyklus Kde peníze pomáhají 2008

[Tisková zpráva] Dokumentární cyklus Kde peníze pomáhají seznamuje diváky s využitím prostředků ze sbírky Pomozte dětem. Od 20. 1. do 11. 5. každou neděli odpoledne ve 14.05 hodin na ČT1.

Sdílet

Od 20. ledna do 11. května 2008 vždy v neděli odpoledne po pohádce mohou na prvním programu diváci České televize sledovat dokumenty z cyklu Kde peníze pomáhají.

Připraveno je sedmnáct dokumentů mapujících projekty podpořené ze sbírky Pomozte dětem. V devátém ročníku tohoto společného sbírkového projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti byla mezi 104 projektů z celé republiky rozdělena rekordní částka 16 226 837 Kč.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají se na obrazovce ČT objevuje již už od roku 2002. Prostřed­nictvím vybraných příběhů informuje o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.

První díl cyklu představil tuto neděli projekt Radovánek občanského sdružení Sraz zaměřený na pomoc dětem z dětského domova Radost. Další díly představí např. práci občanského sdružení Acorus, Tyfloturistického oddílu, dobrovolnického centra Motýlek, nebo Střediska pomoci ohroženým dětem ROSA.

Režie jednotlivých dílů se ujali Lenka Cingrošová, Aleš Sobotka, Karel Čtveráček a Štěpán Kačírek. Více informací ke sbírce Pomozte dětem na adrese: www.pomoztedetem.cz