Hlavní navigace

Pomozte dětem - cyklus Kde peníze pomáhají

[Tisková zpráva] Každé nedělní odpoledne až do 7. května mohou diváci České televize sledovat na prvním programu dokumenty z cyklu Kde peníze pomáhají. Poprvé jim je nabídneme v neděli 15. ledna ve 14.05 hod. na ČT1.

Sdílet

Připraveno je sedmnáct dokumentů mapujících projekty podpořené ze sbírky Pomozte dětem. V sedmém ročníku tohoto společného sbírkového projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti byla rozdělena mezi 112 projektů z celé republiky částka 11 884 487 korun.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.

První díl cyklu představí divákům občanské sdružení Zvuk ticha, které se zabývá titulkováním českých filmů pro sluchově postižené děti a mládež. Cílem projektu je rozšíření znalostí českého jazyka a zpřístupnění české filmové produkce sluchově postiženým dětem. Sbírka Pomozte dětem projekt podpořila částkou 200 000,– Kč.