Hlavní navigace

"Pomozte dětem!" s KASA.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

„Pomozte dětem!“ s KASA.cz

Praha, 21. března – KASA.cz, jedno z největších českých internetových obchodních center, podporuje nejznámější sbírkový projekt „Pomozte dětem!“. A to společně se svými zákazníky. Z každé objednávky na http://www.ka­sa.cz tak na sbírkové konto přibude částka 3 koruny. Společný projekt startuje v pondělí 21. března!

„Zákazníci jsou o akci informováni jednak přímo na našich webových stránkách, jednak prostřednictvím letáku, který vkládáme k zásilkám,“ říká Martin Kasa, jeden z majitelů společnosti EUROCOMM Group, která internetový server http://www.ka­sa.cz provozuje. Proč zrovna veřejná sbírka „Pomozte dětem!“? „Děti si samy pomohou jen velmi těžko. A tak padla volba právě na ně,“ vysvětluje Martin Kasa. „Líbí se nám, že peníze z tohoto projektu přijdou skutečně tam, kde jsou potřeba – dětem – na jejich život, zdravý vývoj, výchovu a vzdělávání. Děti jsou přece naše budoucnost.“

O projektu
Podstatný je také fakt, že se jedná o projekt dlouhodobý. Letos startuje již jeho 7. ročník. Za předchozích šest ročníků rozdělil 57,984.868 korun. Peníze ze sbírkového konta byly v minulosti poskytnuty na přímou pomoc dětem a mládeži. Tyto prostředky pomohly prostřednictvím 494 projektů cca 70 tisícům dětí v celé republice.

„Pomozte dětem!“ je společný projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Sbírka „Pomozte dětem!“ má od 7. ročníku sbírkové konto s číslem účtu 666 999 666/0100, Komerční banka. Na nové konto spravované Nadací rozvoje občanské společnosti je možné posílat finanční prostředky během celého roku.

Každoroční jarní kampaň projektu se soustředí na měsíce březen a duben a vrcholí vždy celovečerním zábavním pořadem České televize. Letos bude na Velikonoční pondělí, tedy 28. března. Sbírkový projekt „Pomozte dětem!“ se soustředí na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v České republice. Za hlavní cíle si klade zvyšovat kvalitu života dětí, podporovat vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a podporovat právo dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Projekt „Pomozte dětem!“ rozděluje problémy dětí do několika cílových skupin: děti s výchovnými problémy; děti žijící mimo vlastní rodinu; děti týrané, zneužívané a zanedbávané; děti s duševním tělesným a smyslovým postižením; děti ohrožené drogovou či jinou závislostí a děti žijící v nepříznivých životních podmínkách.

Veřejné výběrové řízení má svá stálá pravidla: vždy se rozdělují peníze, které sbírka shromáždila za daný ročník v souladu se zákonem o veřejných sbírkách, pomoc je směřována stejným šesti cílovým skupinám dětí, počet členů v každé hodnoticí komisi je vždy 7 a klíč k jejich nominaci je stálý. Nadační příspěvky se rozdělují a hodnotitelé jsou nominováni na základě regionálního principu. Práce hodnotitelů je dobrovolná – bez nároku na honorář.

O internetovém obchodním centru KASA.cz
Centrum http://www.ka­sa.cz bylo založeno již v roce 1999. Je provozováno společností EUROCOMM Group s.r.o. Společnost dnes zaměstnává více než 24 zaměstnanců a meziroční obrat firmy přesáhl 300 milionů korun. KASA.cz nabízí zákazníkům kompletní sortiment audio&video a bílého zboží, spotřební elektroniky, foto techniky, sportovního zboží, výpočetní a zahradní techniky. Jedná se o sortiment více než 250 světových značek. Hlavní předností společnosti je však široká škála přidaných služeb. Firma spoluvlastní 3 pobočky v zemích EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).