Hlavní navigace

Pomozte nám napsat knihu o IPv6

[Tisková zpráva] PRAHA 26. září – Sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, dnes spustilo projekt určený odborné veřejnosti se zájmem o problematiku IP sítí, jehož cílem je vytvořit ucelenou publikaci o IPv6. Základem projektu je text Pavla Satrapy z Technické univerzity v Liberci. Ode dneška mohou zájemci k jeho jednotlivým částem, které najdou na adrese http://knihy.nic.cz/ipv6/, připojovat své komentáře, a to až do 31. října. Pavel Satrapa v průběhu listopadu komentáře zpracuje a poté bude konečná podoba knihy volně k dispozici ke stažení i k objednání v tištěné podobě.

Sdílet

„IPv6 patří mezi hlavní témata, kterým se ve své odborné činnosti dlouhodobě věnuji. Na tento internetový protokol existuje řada různorodých názorů a pohledů, proto jsem chtěl, aby publikace vznikla na základě spolupráce s dalšími odborníky. A protože IPv6 je záležitostí internetu, řekl jsem si, že by nebylo od věci umožnit zapojení do tvorby celé české internetové komunitě,“ vysvětluje Pavel Satrapa.

Konečnou podobu knihy Pavla Satrapy najdou zájemci na stránkách http://knihy.nic­.cz/ipv6/ v průběhu listopadu. Elektronická verze knihy bude volně dostupná ke stažení. Knihu si ale bude možné objednat i v tištěné celobarevné verzi. Publikace potom zájemci přijde poštou přímo na jeho adresu. Cena tištěné verze bude ještě upřesněna. „Kniha Pavla Satrapy je první z publikací, kterou ve sdružení vydáme. V příštím roce chceme určitě v publikační činnosti pokračovat. Proto bychom chtěli všem odborníkům nabídnout spolupráci při vydávání jejich odborných textů,“ doplnil Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).