Hlavní navigace

Pomozte prarodičům s digitalizací

[Tisková zpráva] Již za dva týdny, ve středu 30. září, dojde k ukončení zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje. Národní koordinátor Zdeněk Duspiva v souvislosti s blížícím se termínem apeluje na občany těchto regionů, aby se přesvědčili, že jsou na přechod na digitální televizní vysílání připraveni i jejich starší příbuzní.

Sdílet

„Podobné technologické změny jsou pro seniory obecně nejobtížnější a bez pomoci mladších rodinných příslušníků si s nimi mnohdy neumí poradit,“ upozornil Duspiva. Podle výzkumu Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání je informovanost o digitalizaci velmi vysoká (99 %), měsíc před vypnutím ale s přechodem na digitální vysílání váhalo 8 % obyvatel dotčených regionů.

Informace jak zapojit set-top-box nebo jinak vyřešit přechod na digitální televizní vysílání jsou dostupné na webových stránkách www.digitalne.tv, poradí také operátoři speciální bezplatné linky 800 90 60 30. „Cílová skupina seniorů je v rámci komunikačních aktivit od začátku jednou z našich priorit,“ dodává Zdeněk Duspiva. „Přesto bychom rádi vyzvali všechny občany, aby se přesvědčili, že jejich rodiče a prarodiče přechod na digitální televizní vysílání zvládli úspěšně, případně jim s řešením pomohli, aby po 30. září nepřišli o televizní vysílání.“

Zemské analogové televizní vysílání v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje bude ukončeno již 30. září a diváci, kteří se na digitalizaci včas nepřipraví, budou od 1. října bez svých oblíbených televizních programů. Všechny informace potřebné k úspěšnému přechodu je možné získat na webových stránkách www.digitalne.tv, nebo na bezplatné infolince 800 90 60 30.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).