Hlavní navigace

Poprvé byly uděleny Ceny pořadu 112

[Tisková zpráva] Poprvé v historii publicistického pořadu TV Nova 112 - V ohrožení života byly slavnostně uděleny ceny neohroženým hrdinům z jeho reportáží odvysílaných v roce 2008. Prostřednictvím hlasování na internetu je vybrali sami diváci.

Sdílet

Praha 2. února 2008 – Diváci televize Nova letos poprvé svými hlasy zvolili nejlepší profesionály, záchranářské týmy a laiky z reportáží publicistického pořadu televize Nova 112 – V ohrožení života, odvysílaných v roce 2008. Z patnácti nominovaných zachránců vzešlo prostřednictvím divácké ankety na www.nova.cz pět rovnocenných vítězů.

„Za dva a půl roku, co stodvanáctku na Nově vysíláme, jsme samozřejmě zaznamenali více případů, které by si CENU POŘADU 112 – 2008 zasloužili, ale rozhodli jsme se nominovat jen příběhy, které jsme odvysílali v roce 2008,“ říkají autoři pořadu Mirek a Dana Vaňurovi. „Vážíme si všech zachránců, jejichž příběhy jsme odvysílali a kteří dokázali pomoci v nouzi. I když jsme nemohli nominovat všechny, v naší soukromé nominaci už dávno jsou.“

Slavnostní, historicky první udílení cen proběhlo dne 30. ledna 2009 v pražském Kaiserštejnském paláci a Cenu pořadu 112 – 2008 si odnesli: Miluše Kottková, operátorka, která pomohla po telefonu rodičům zachránit jejich malou Adélku, když upadla a přestala dýchat. Předávání se účastnila i zachráněná holčička, která od TV Nova a pořadu 112 dostala drobný dárek.

Zdeněk Kacálek, profesionální hasič. Při nehodě na motorce přišel o nohu a do příjezdu záchranné služby a svých kolegů hasičů si sám poskytl první pomoc. Dnes pracuje dál jako hasič na operačním středisku.

Jana Sladkovská, paramedička záchranné služby. Při prvním porodu v terénu, ke kterému byla zavolána, se miminko rodilo nožičkami napřed a po narození nedýchalo. Holčičku dokázala vrátit do života. Přítomna byla i zachráněná holčička Nikolka, která od TV Nova a pořadu 112 dostala drobný dárek.

Naďa Tomčíková, cestující z vlaku, který vykolejil při železniční nehodě u Studénky. Pomáhala a organizovala pomoc pro zraněné před příjezdem záchranářů.

Plk. Ing. Zdeněk Nytra, krajský ředitel HZS Moravskoslezského kraje a MUDr. Roman Gřegoř, ředitel záchranné služby Moravskoslezského kraje byli oceněni za brilantní práci záchranářů při železničním neštěstí u Studénky.

Reportáž z udílení cen včetně jednotlivých příběhů, které Stodvanáctka již odvysílala a které vyšly z hlasování diváků jako nejlepší, vysílá TV Nova zítra, 3. února, ve 22.10 hodin v pořadu 112.