Hlavní navigace

Poradci-sobě.cz – nový komunitní web pro finanční poradce hlásí prvních 100 uživatelů!

[Tisková zpráva] Od prvního týdne roku 2010 na českém internetu funguje první specializovaný komunitní web pro finanční poradce. Název i podtitul webu vysvětlují mnohé: Poradci-sobě.cz - „Prostor pro všechny, kteří ve světě finančního poradenství něco znamenají.“ Do tohoto prostoru se jen během prvních dvou týdnů provozu aktivně zapojilo více než 100 poradců.

Doba čtení: 1 minuta

Cílem webu je dávat finanční komunitě přehled o dění v oboru, vytvořit prostor pro sdílení zkušeností a podpořit obchodní úspěch jednotlivých finančních poradců. Jediným faktorem, který by měl jejich rozhodnutí o zapojení do virtuální komunity ovlivnit, je jejich vlastní zájem o novinky a zkušenosti z oblasti osobních financí. To a ještě mnohé další funkce web poradcům nabízí, a to zcela zdarma. O financování webu již projevily zájem první finanční instituce, které chtějí s poradenskou komunitou úžeji spolupracovat.

Zakladatel webu Martin Viktora projekt s nadsázkou charakterizuje jako „finanční Facebook křížený s finančním iDNESem“. Smyslem projektu je vytvořit nezávislou komunikační a informační platformu pro finanční poradce – bez ohledu na společnost, pro kterou pracují. Podobné „cechovní“ komunitní weby v zahraničí již existují a výrazně pomáhají kultivaci a rozvoji poradenského businessu.

Co finanční poradci na webu oceňují? Novinky z oboru, sdílení zkušeností, možnost konzultace s experty z oboru a příležitost pro získání dalších klientů. Zájem poradců roste a diskuse pod jednotlivými příspěvky a čerstvě založené blogy uživatelů potvrzují, že většina ze zúčastněných nechce pouze pasivně čekat, co jim ostatní nabídnou.