Hlavní navigace

Pořady Televize Prima uvidíte i na Seznamu

[Tisková zpráva] Dohodu o výměně audiovizuálního obsahu uzavřely Televize Prima, Seznam.cz a Global Inspiration, s. r. o.

Sdílet

Oblíbené seriály Televize Prima a také videa ze Zpráv TV Prima se už brzy objeví na internetu, a to prostřednictvím videoserveru Stream.cz a online zpravodajství Novinky.cz. Dohodli se na tom zástupci Televize Prima, Streamu a Seznamu. Předmětem dohody je i způsob zveřejňování reklamy ve sdíleném internetovém videoobsahu.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít takto významnou dohodu. Její podstata vychází ze strategie omlazování Primy – nyní budou moci naše nejlepší pořady sledovat i mladší diváci, pro které je internet často nejdůležitějším médiem. Navíc na poli internetu je pro nás velmi efektivní spojit síly se silným partnerem namísto vývoje vlastního specializovaného portálu,“ řekl dnes generální ředitel Televize Prima Marek Singer.

„Naše dohoda rozšiřuje uživatelům Streamu programovou nabídku o zcela nový typ obsahů: vedle vlastní produkce a uživatelských videí začínáme prostřednictvím Primy nabízet i profesionální televizní formáty,“ komentuje generální ředitel Global Inspiration Miloš Petana. „Předpokládáme, že jsme v tomto záměru teprve na začátku cesty a že zajímavých titulů i zahraniční produkce bude přibývat. A předpokládáme současně, že Stream se stává zajímavým i pro diváky Primy, pro které otevíráme určitě příjemnou možnost zhlédnout jejich oblíbený pořad kdykoliv mimo běžný vysílací čas."

Spolupráce v hrané tvorbě
Televize Prima v první fázi spolupráce uvolní pro uživatele internetu tři z divácky oblíbených formátů: seriál Velmi křehké vztahy, lifestyleový TOP STAR magazín a druhou sérii cyklu Jak se staví sen. Ke zhlédnutí budou na speciální stránce Televize Prima, umístěné na www.stream.cz/pri­ma. Vzhledem k autorským právům nebude možné uvedené pořady ze Streamu stahovat. Z titulní strany Seznamu budou nově umístěné pořady pravidelně avizovány.

Do budoucna se předpokládá rozšíření nabídky sdílených pořadů o další tituly, a to jak o seriálové, tak o formáty vlastní tvorby Televize Prima.

Zpravodajská videa
Pro nejčtenější online server Novinky.cz bude redakce zpravodajství Televize Prima dodávat reportáže. Videa budou na Novinkách umístěna na http://video.no­vinky.cz a příspěvky ponesou logo Televize Prima.

Kromě obsahu poskytne Televize Prima svým partnerům také licenci pro užití audiovizuálních děl a společný reklamní prostor v nich. Ten budou partneři dohody obchodovat společně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).