Hlavní navigace

Pořady TV Óčko na Stream.cz překonaly první metu sledovanosti

[Tisková zpráva] Praha, 26. listopadu 2009 – Pořady TV Óčko, které jsou zdarma dostupné na videoserveru Stream.cz, překonaly první metu ve sledovanosti. Podívalo se na ně více než sto tisíc diváků. Na videoserveru Stream.cz jsou vybrané pořady TV Óčko dostupné od 8. října 2009.

Sdílet

„Z návštěvnosti jsem doslova nadšená. Vím, že jiné televizní stanice mají na internetu lepší sledovanost, ale vzhledem k tomu, že naše pořady jsou pro uživatele internetu dostupné teprve od října, považuji to za úspěch,“ komentuje úspěch Óčka programová ředitelka Silvie Pecková. „Z reakcí diváků vím, že možnost sledovat pořady Óčka na Streamu vítají a jsem ráda, že když se ptají, jestli a kdy budeme reprízovat pořad, na který se nestihli podívat, můžu je odkázat na Stream,“ dodává Silvie Pecková.

Spokojenost se spoluprací s hudební TV Óčko potvrzuje i programový ředitel videoserveru Stream.cz Petr Svoboda. „Ohlasy na spolupráci s Óčkem jsou velmi pozitivní. Návštěvnost překonává naše očekávání a vidíme velký prostor pro další růst. Obsah, který nám dodává Óčko nám trošku chyběl a pokud bude zájem o pořady Óčka růst podobným tempem, můžeme se společně těšit na překonání dalších met,“ dodává Petr Svoboda.

„Nejde nám o překonávání nějakých pomyslných rekordů, ale o zvýšení dostupnosti Óčka pro diváky. Ale říjnová čísla nás velmi potěšila a jsem rád, že potvrzují naše předpoklady, že spolupráce Óčka a Streamu bude oboustranně prospěšná,“ říká výkonný ředitel TV Óčko Hynek Chudárek.

V okamžiku spuštění měli návštěvníci serveru Stream.cz k dispozici celkem 44 dílů různých pořadů Óčka. Konkrétně to byly pořady knokaut, Frisbee, Bravo TV, 5. element, Madhouse, Stylissimo, Filmshot a Inbox. „Na Stream.cz nedáváme všechny pořady, ale jen ty, ke kterým máme odpovídající práva,“ dodává Hynek Chudárek.

O hudební televizi Óčko (www.staniceo.cz, www.ocko.tv)
Hudební televize Óčko je dlouhodobě nejsledovanější tematickou, z České republiky vysílanou televizní stanicí, s denní sledovaností 287 tisíc diváků; týdně pak Óčko sleduje 796 tisíc diváků podle dlouhodobého měření Mediaprojekt (GfK Praha – Median).

Hudební televizi Óčko s více než 84 % diváků mladšími 40 let je možné v České republice sledovat prostřednictvím satelitních přijímačů, kabelových sítí nebo IPTV, lokálních vysílatelů digitálního pozemního vysílání (DVB-T), digitální sítě (multiplexu) 4 společnosti Telefónica O2 a přímo z internetových stránek www.ocko.tv. Signál digitálního pozemního vysílání je dostupný pro více než 30 % obyvatel České republiky.