Hlavní navigace

Porta na Dvojce 4. 6. 2011

[Tisková zpráva] V přímém přenosu si mohou v sobotu 4. června večer vychutnat posluchači Českého rozhlasu Dvojka část závěrečného večera Mezinárodního finále Porty 2011.

Sdílet

Hlavní novinkou letošního ročníku Mezinárodního festivalu Porta je nesporně jeho termín. Oproti minulým ročníkům se uskuteční už v červnu, tedy ve dnech 2.- 4.června. Ve čtvrtek 2. června festivalové klání tradičně zahájí trampský potlach, tentokrát pod názvem Potlach s Pacifikem. Tato legendární kapela bude po celý večer hostitelem dalších hudebních a pěveckých účastníků potlachu. Pátek 3. června bude jako obvykle programově nejnáročnější. Kromě tří odpoledních semifinále Česko–slovenské autorské soutěže publikum čeká večerní finále se třemi populárními hosty. Už jsou vybráni,ale zatím je neprozradíme….

V sobotu 4.června se bude v Ústí nad Labem už od rána hrát a zpívat na několika malých scénách a odpoledne vypukne hlavní festivalový program – Mezinárodní finále v interpretační soutěži s galakoncertem. Ještě před ním však vystoupí ve své nesoutěžní přehlídce amatérské trampské kapely na koncertu Trampská sedma. Večerní Galakoncert se koná na scéně ústeckého letního kina. Kromě vystoupení vítězů autorské a interpretační porty se diváci mohou těšit i na celou řadu hostů. Zpívat a hrát přijedou Marie Rottrová se skupinou Neřež, Spirituál kvintet, kapitán Kid a nebo Pavlína Jíšová.

Koncert uvedou herci Vladimír Čech a Zdeněk Schwager. Těšit se mohou nejen diváci v ústeckém letním kině, ale i rozhlasoví posluchači. Právě pro ně bude část závěrečného večer vysílat z Ústí nad Labem v přímém přenosu Dvojka Českého rozhlasu.

Porta – sobota 4. června, 20:00 – 22:00 hod.

Více na dvojka.rozhlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).