Hlavní navigace

Portál centrum.cz otevírá internetové NÁKUPNÍ.centrum.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Portál centrum.cz otevírá internetové NÁKUPNÍ.centrum.cz

Praha, 11.6.2001 Inter­netový obchodní dům s více než 10-ti tisíci položkami otevřel internetový portál centrum.cz na adrese nakupni.centrum.cz. Obchod, na kterém je možno koupit prakticky vše, co se přes internet dá nakupovat, navazuje na velice úspěšný provoz vánočního.centra, na kterém stovky uživatelů centra a českého internetu nakoupily v roce 2000 vánoční dárky.

Ing.Ema Kovačičová, E-commerce manažerka portálu centrum.cz uvádí: „Nákupní.centrum.cz splňuje základní požadavky každého potenciálního uživatele – nakupujícího – široká paleta sortimentu, dobrá cena, různé možnosti plateb a rychlá dodávka domů. Vedle toho je samozřejmostí jednoduchost ovládání a spolehlivost dodání. Abychom se vyhnuli problémům některých českých internetových obchodů s dodávkou, zavádíme jednoduché pravidlo: prodáváme to, co máme my nebo naši přímí partneři na skladě.“

Deset oddělení zahrnuje prakticky všechen sortiment prodávaný přes internet – od knih, PC her, CD, mobilních telefonů a příslušenství až po hračky, hodinky a sportovní potřeby. Na nákupním.centru je také speciální oddělení vzdělávacích a zábavních zařízení firmy Intel – Intelplay. V něm se dá za bezkonkurenční ceny koupit digitální mikroskop, webkamery, digitální fotoaparáty i unikátní Sound Morpher.

Prodávaný sortiment je doplňován také na základě ročních období a důležitých událostí. Např. na letní měsíce je připravena speciální nabídka houpacích sítí. Na konec června se připravuje akce „Za vysvědčení“.

Nákupní.cetrum.cz funguje na partnerském principu – dodavateli do jednotlivých oddělení jsou již zaběhlí solidní obchodníci. Např.v oddělení knih je hlavním dodavatelem vyhlášená síť knihkupectví Kanzelsberger, v oddělení mobilních telefonů je partnerem velkoobchod Setos, jeden z největších distributorů mobilních telefonů a jejich příslušenství v České republice. Přidanou hodnotou pro uživatele je napojení na další služby portálu centrum.cz – např.vyhledávač zboží a cen v dalších internetových obchodech, na věrnostní program bonus.centrum.cz a hlavně na centrální registraci celého portálu. Portál centrum.cz je nyní jediný z českých portálů provozující internetový obchod.

„Nakupní.centrum.cz přesně doplňuje komplex služeb centra. Centrum.cz v současné době provozuje všechny hlavní portálové služby (vyhledávání, email, zpravodajství, chat apod.), rozvíjí obsahové-vertikální služby (např. nový server AUTO.centrum.cz) a zároveň je ISP se službou Internet zdarma s Centrum.cz. Startem nákupního.centra doplňujeme e-komerční služby prodeje letenek (letenky.centrum­.cz). Tímto jedinečným záběrem dokážeme diverzifikovat naše příjmy a být tak méně závislými pouze na jednom zdroji – např. reklamě. Konkrétně nákupní.centrum.cz by mělo na podzim tohoto roku generovat obrat min. 1,5 milionu Kč měsíčně.“ komentuje otevření nákupního.centra Ondřej Tomek, ředitel provozovatele portálu centrum.cz – společnosti NetCentrum, s.r.o.

Na začátek provozu Nákupního.centra běží velká marketingová kampaň na internetu s názvem „To pravé internetové nákupní středisko“ pracující s motivy doby minulé v kontrastu s možnostmi současného internetového obchodu – potažmo nákupního centra. Kdo by si nepamatoval na fronty na banány, slovo nemáme a nebo na úsměvnou cedulku Jsem na poště. Právě proto se při příchodu na nákupní.centrum.cz setkáte s cedulkou Přijdu hned.

Portál centrum.cz zahájil provoz v září 1999 a dnes je druhým nejnavštěvovanějším českým portálem. Na www.centrum.cz využívají zákazníci výkonný vyhledávač, používají e-mailové schránky zdarma nebo se baví na Xchatu, či na Herně. Samozřejmostí je velké množství aktuálních a praktických informací (zpravodajství, počasí, program televize atd.). Od února 2001 funguje služba letenky.centrum.cz – internetová prodejna letenek. V březnu 2001 se portál Centrum.cz stal Internet Service Providerem se službou Připojení k internetu zdarma.

Kontakt:
Oldřich Bajer
NetCentrum, s.r.o.
Tel. 0603 406 197
E-mail: olda.bajer@net­centrum.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).