Hlavní navigace

Portál Centrum.cz přešel k Aliatelu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Portál Centrum.cz přešel k Aliatelu

Praha, 19. 11. 2002 Portál Centrum.cz v neděli 17.11. změnil poskytovatele internetového připojení – přešel ke společnosti Aliatel. Vybavení portálu je umístěno v moderním telehousu Aliatelu – Nagano v Praze na Žižkově.

Portál Centrum.cz v neděli 17.11. přesunul své serverové vybavení do nového moderního telehousu společnosti Aliatel -Nagano a připojil se k jeho páteřní síti. Tímto pokračuje ve své strategii neustálého zlepšování služeb pro své uživatele. Uživatelé by měli poznat rozdíl při rychlosti načítání stránek a to jak v ČR, tak v zahraničí. Portál je nyní i daleko lépe zabezpečen proti možným výpadkům připojení.

Stěhování portálu předcházela fáze důkladného plánování, která začala v polovině září. Samotné stěhování 34 počítačů, tj. více než 50 serverů odstartovalo v neděli v 05:40 a portál Centrum.cz byl znovu plně funkční ve 13:00, tj vše trvalo 7 hodin a 20 minut. Na celé akci se podílel tým dvanácti lidí z Centrum.cz.

Nové moderní hostingové centrum Aliatelu Nagano poskytuje portálu Centrum.cz kvalitní bezpečnostní systém s elektronickou zónovou ochranou objektu a technologických prostor (magnetické karty, hierarchické klíče), fyzickou ostrahu, kamerový systém se záznamem obrazu a nonstop dohled. Dále poskytuje spolehlivou a vysoce účinnou klimatizaci včetně filtrace prachu, dva záložní agregáty 800 kW s náběhem do 15 sekund, dobou provozu 32 hodin při plném výkonu a nonstop dálkové monitorování hladiny paliva. Aliatel poskytuje Centru připojení do NIXu s kapacitou 2×100 Mbits, do zahraničí 18 Mbits + 12 Mbits (dva nezávislí poskytovatelé zahraniční konektivity). Na NIX a zahraničí, stejně jako na další páteřní linky se vztahují garance propustnosti (ve výši 67%, tzn. pokud je linka vytížena z 67% dochází k navýšení kapacity linky).

„Přechod na nového poskytovatele připojení není pro portál velikosti Centrum.cz úplně jednoduché. Jsem rád, že jsme ho zvládli jak po technické, tak i po komunikační stránce směrem k našim uživatelům. Navíc jsme si tím otestovali naše havarijní plány, které se jinak zkoušet vůbec nedají. Parametry telehousu Nagano i sítě Aliatel jsou pro naše uživatele zárukou rychlosti a kvality,“ komentuje ředitel Centrum.cz Oldřich Bajer.

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. V současné době je druhým nejnavštěvovanějším serverem v České republice. Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, chat atd. Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communication­s Equity

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).