Hlavní navigace

Portál centrum.cz startuje server o autech - AUTO.centrum.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Portál centrum.cz startuje server o autech – AUTO.centrum.cz

Praha, 24.5.2001 Dnešním dnem dostává český internet zbrusu nový server o autech, motorsportu a všem kolem kol na portálu centrum.cz. Na adrese auto.centrum.cz vzniká speciální server, jež si klade za cíl využít prostoru na trhu v oblasti auto-moto a přinést uživatelům českého internetu komplexní zdroj informací o autech.

Auto.centrum.cz přináší každý den 3–4 nové články z automobilového světa a motorsportu. Nechybí testy nových modelů, rozhovory s osobnostmi za volantem, velká fotogalerie a plakáty. Důležitou součástí auto.centra je propojení s dalšími službami portálu centrum.cz – např.katalog automobilových www stránek, speciální automobilová místnost na xchatu nebo speciální informační kanál v mail.centru. Hlavní důraz je kladen na praktické informace a rady pro motoristy. I proto bude první live chat auto.centra velmi praktický – zkušený automechanik bude v úterý 29.května pomáhat přes chat identifikovat a odstraňovat problémy u aut uživatelů auto.centra.

Spuštěním serveru auto.centrum.cz vstupuje portál centrum.cz do vlastních obsahových aktivit, zaměřených na konkrétní cílové skupiny. Jak říká Ondřej Tomek, ředitel provozovatele portálu Centrum.cz – společnosti NetCentrum, s.r.o.: „Centrum.cz má za sebou první fázi budování hlavních internetových služeb, kterou jsme dovršili spuštěním ISP služby – Připojení k internetu zdarma. Auto.centrum.cz je první z projektů, které máme připraveny na konkrétně zaměřené cílové skupiny. Kvalitním obsahem a propojením na další portálové služby máme velkou šanci využít obrovského prostoru na trhu a stát se leadrem v auto segmentu“.

Auto.centrum.cz obsahuje již při spuštění více než 100 článků, 500 fotografií a plakátů. „Chceme auto.centrum.cz tvořit jako server pro motoristické fandy i pro normální uživatele -řidiče/řidičky. Obsah serveru stavíme na informacích o nových autech včetně katalogu nových aut, testy nových i ojetých vozů, informací z motorsportu a F1 a finanční aspekty koupě i provozu automobilu“, vysvětluje Jakub Rejlek, šéfredaktor serveru auto.centrum.cz obsahovou strategii.

Atraktivní bude jistě rubrika Osobnosti za volantem, ve které se jako první představuje modelka Iva Kubelková. Kromě svých řidičských zkušeností odhaluje i svoji představu o ideálním autě.

Zajímavostí je rubrika Testy, kde je jedním z testovacích jezdců i špičkový jezdec české rallye Josef Peták. Redakčním testem již prošla Škoda Fabia Sedan a v současné době probíhá test nového modelu Mazda 323.

Do budoucna bude na auto.centrum.cz např.vyhledávání aktuálně prodejných ojetých vozů, tipy na nákup nového i ojetého vozu a rady pro údržbu vozu.

Základem redakčního týmu auto.centra je Jakub Rejlek, zkušený automobilový odborník a zároveň závodník. Mezi další tvůrce patří např.Vojtěch Štajf, automobilový závodník (rubrika novinky a testy), Štěpán Vorlíček (rubrika rallye) a Martin Břežný (reportáže ze závodů F1).

Portál centrum.cz zahájil provoz v září 1999 a dnes je druhým nejnavštěvovanějším českým portálem. Na www.centrum.cz využívají zákazníci výkonný vyhledávač, používají e-mailové schránky zdarma nebo se baví na Xchatu či na Herně. Samozřejmostí je velké množství aktuálních a praktických informací (zpravodajství, počasí, program televize atd.). Od února 2001 funguje služba letenky.centrum.cz – internetová prodejna letenek. V březnu 2001 se portál Centrum.cz stal Internet Service Providerem se službou Připojení k internetu zdarma.

Kontakt:
Oldřich Bajer
NetCentrum, s.r.o.
Tel. 0603 406 197
E-mail: olda.bajer@net­centrum.cz