Hlavní navigace

Portál GaranceNakupu.cz nově chrání i před reklamacemi v internetových obchodech

[Tisková zpráva] Program GaranceNákupu.cz, který garantuje vrácení peněz při nákupu ve vybraných internetových obchodech, chrání nově ve spolupráci se společností D.A.S. pojišťovnou právní ochrany zákazníky před potížemi s reklamacemi. Obavy z reklamace zboží jsou přitom mezi nakupujícími jednou z nejčastěji uváděných bariér v nákupu na internetu.

Sdílet

„Podle našich dlouhodobých výzkumů má přibližně 40 % nakupujících na internetu obavy z obtížné reklamace zboží koupeného na internetu a tento podíl klesá jen pozvolna. Proto jsme se rozhodli nabídnout registrovaným uživatelům zdarma pomoc odborníka, kterou mohou využít během vyřizování případné reklamace,“ říká Tomáš Hodboď, manažer portálu. Každý nákup, který provede registrovaný uživatel Heureka.cz v Garantovaném obchodě, bude automaticky pojištěn pro případ reklamace zboží. Z pojištění pak bude hrazeno mimosoudní prosazování zájmů kupujícího, právní porada, finanční úhrada nezbytných údajů účelně vynaložených v souvislosti s hájením zájmů kupujícího a podobně.  

Pojištění právní ochrany chrání zákazníka po dobu 24 měsíců od data uskutečnění nákupu v garantovaném e-shopu. „V případě žádosti o poskytnutí právní ochrany předáme podklady D.A.S. pojišťovně právní ochrany, a.s., která zahájí nezbytné kroky k prosazení oprávněných zájmů nakupujících,“ uzavírá Hodboď.  

Stále více Čechů důvěřuje internetovým obchodům a na internetu bez obav nakupuje už zhruba třetina jeho tuzemských uživatelů. Pokud Češi obavy z nákupu na internetu mají, tak se nejčastěji týkají právě reklamací objednaného zboží. Vyplývá to z výzkumu internetových srovnávačů Heureka.cz a Heureka.sk a nákupní galerie Aukro.cz, kterého se v závěru loňského roku zúčastnilo 15 000 českých a 3 000 slovenských uživatelů internetu. 

O webu GaranceNakupu.cz:

Portál GaranceNákupu.cz provozuje nezávislý srov­návač cen Heureka.cz, který patří do rodiny webů společnosti Miton. Web byl spuštěn v xxx a jeho cílem je snaha o vyzdvihnutí spolehlivých obchodů, u kterých se uživatelé nemusí bát nakupovat. Registrovanému uživateli Heureka.cz program garantuje vrácení peněz až do výše 10 000 Kč, pokud obchod nesplní své zákonné povinnosti. Garantované nákupy jsou od února 2011 navíc pojištěny pro případ reklamace zboží.  

O webu Heureka.cz:

Web byl spuštěn v říjnu 2007 a jeho návštěvnost se pohybuje kolem 1 785 0001 RU měsíčně. Na jednom místě porovnává zboží z více než 11 000 interne­tových obchodů. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující recenze, zkušenosti a hodnocení ostatních uživatelů. Heureka.cz každoročně pořádá anketu ShopRoku, ve které oceňuje dlouhodobě spolehlivé e-shopy. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).