Hlavní navigace

Portál i-legalne.cz představuje revoluční službu pro neomezené stahování hudby

[Tisková zpráva] Převratnou službu, díky které budou mít internetoví uživatelé možnost neomezeného stahování hudby za paušální poplatek, bude nově nabízet hudební portál i-legalne.cz, největší internetový obchod s digitální hudbou v České a Slovenské republice. Služba bude spuštěna 1. června.

Sdílet

Subskripce, tedy nová služba portálu, je přitom unikátní nejen v ČR, ale i v rámci celé Evropy. Díky ní si zájemci o stahování hudby z internetu budou moci po zaplacení různých typů paušálů neomezeně stahovat skladby z kompletní nabídky i-legalne.cz. Částky za placený přístup ke skladbám budou různé, a to v závislosti na období, po které bude možné obsah portálu stahovat a zároveň i poslouchat. Částka za měsíční paušál bude 249,– Kč, tříměsíční paušál si bude možné předplatit za 699,– Kč a zájemci o roční stahování zaplatí 2 399,– Kč. Uvedené ceny jsou včetně DPH a službu lze ode dne aktivace využívat vždy do stejného datumu příslušného následujícího/ch měsíce/ů. (např. od 14. 6. od 14. 7.).

„Za cenu jednoho alba tak bude předplatiteli umožněn přístup k více než půl milionu skladeb a to včetně všech novinek od největších hvězd české a zahraniční scény,“ říká Petr Peřina, marketingový ředitel DVC International, a.s. a dodává: „Je to opět nejen další posun v zpřístupnění cesty milovníků hudby k jejich oblíbeným nahrávkám, ale také možnost poznávat neznámé hudební směry a žánry a podpořit tak existenci a vývoj hudby a hudebních umělců.“

Jednotlivé skladby budou nabízeny ve formátu WMA a budou v sobě mít zabudovánu speciální ochranu. Ta rozpozná, zda uživatel má například po uplynutí jednoho měsíce nárok na další užívání skladby, a to v případě, že uhradil poplatek za další období. V opačném případě nebude možné skladbu přehrát. Skladby stažené prostřednictvím této služby nebude možné vypálit na CD.

Službu neomezeného stahování za paušální poplatek vítají i přední osobnosti tuzemské hudební scény. „Vnímám to jako vstřícný krok vůči lidem, kteří rádi poslouchají hudbu. Zároveň by tato služba měla oslabit pirátství, což je dobrá zpráva i pro umělce,“ říká Aneta Langerová, která na i-legalne.cz převzala záštitu nad sekcí pop.

Paušál bude možné platit na portálu obvyklými způsoby, tj. prostřednictvím on-line platby, bankovním převodem nebo poštovní poukázkou.

Hudební portál s digitální hudbou i-legalne.cz vznikl za podpory všech významných vydavatelství působících na našem a světovém trhu. V současné době je v katalogu již bezmála 500 tisíc skladeb. Součástí portálu i-legalne.cz je také obsáhlý hudební magazín s vlastní redakcí, který informuje o novinkách a dění na českém a světovém hudebním poli.

Provozovatelem a majitelem portálu i-legalne.cz je společnost DVC International a.s. DVC International má uzavřeny smlouvy s majiteli autorských práv k prodeji hudebních děl v České republice a na Slovensku, a to formou tzv. Full track download.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).