Hlavní navigace

Nově spuštěný informační portál o kontaktních čočkách www.cocky.cz si získává oblibu uživatelů

[Tisková zpráva] PRAHA, 1. 12. 2009 - Necelý měsíc po spuštění nové verze se internetový portál www.cocky.cz dočkal téměř dvojnásobné návštěvnosti. Portál slouží především novým a stávajícím nositelům kontaktních čoček, kteří na něm najdou informace, odbornou poradnu, databázi více než 500 očních specialistů a katalog kontaktních čoček a příslušenství. Projekt uvedla firma JSG s.r.o. ve spolupráci s Českou kontaktologickou společností, na jejímž XVI. výročním sjezdu v Nymburce byl portál představen odborné veřejnosti.

Sdílet

Projekt navázal na 10letou tradici původního a vůbec prvního portálu o čočkách, který spustila v roce 1999 firma Venturia. Nová verze dostala nejen nový design a obsah, ale i originální funkcionalitu orientovanou především na uživatele. Cílem portálu je ve spolupráci s předními očními specialisty a distributory kontaktních čoček poskytovat nezávislé informace jak uživatelům, tak i odborníkům.

„Jsem rád, že na internetu vzniklo místo, které obsahuje mnoho zajímavých informací o kontaktních čočkách a databázi očních specialistů zároveň, aby mohl kdokoliv snadno nalézt radu či kontakt. Orientace na portálu by měla být díky přehledné navigaci hračkou a jednoduše ovladatelná je například i funkce hledání specialistů, která využívá Google mapy České republiky a výsledky v ní přímo zobrazuje,“ dodal k projektu Tomáš Galan, zástupce vývojového týmu.

Obsah portálu Cocky.cz je zaměřen na 4 hlavní oblasti: katalog kontaktních čoček a příslušenství, informační sekce pro začínající nositele kontaktních čoček, sekce pro zkušené nositele a nejširší online databáze prodejců a specialistů v ČR zobrazená prostřednictvím interaktivní mapy.

Kromě užitečných informací a poradenství od očních odborníků jsou pro návštěvníky připraveny hodnocení produktů a optik, diskuze, ankety, soutěže a možnost vytištění slevových kupónů do příslušných optik.