Hlavní navigace

Portál osobní dopravy Českých drah od společnosti ČD - Telematika získal prestižní ocenění

[Tisková zpráva] Portál osobní dopravy Českých drah, který vytvořila a spravuje společnost ČD – Telematika, získal několik prestižních ocenění. Obsadil celkově čtvrté místo v soutěži WebTop100 a nyní se umístil na třetím místě v soutěži Internet Effectiveness Awards.

Sdílet

„Na portále osobní dopravy jsme pracovali v průběhu celého loňského roku a od jeho spuštění v prosinci roku 2009 pokračujeme v dalším rozvoji. Jedná se o rozsáhlý projekt zahrnující nejen webové stránky s informacemi pro zákazníky ČD, ale i řadu integrovaných on-line aplikací, které dodala naše společnost a další partneři Českých drah,“ říká Martin Procházka, manažer portálových řešení společnosti ČD - Telematika (ČD-T). „Naším úkolem bylo vytvořit uživatelsky přívětivý portál s jednotnou grafickou podobou, vzájemně provázanými informacemi a systémem jednotného přihlašování uživatelů do všech integrovaných aplikací. Získaná ocenění jsou pro nás povzbuzením pro další práci,“ dodává Procházka.

V soutěži WebTop100 se portál osobní dopravy ČD probojoval v kategorii Transport na druhé místo, lepší byl jen web absolutního vítěze – České pošty. V hlavním žebříčku soutěže skončil na čtvrtém místě, hned za společnostmi Česká pošta, Czech Coal a ČEZ. Portál Českých drah získal 59,50 bodů ze sta, absolutní vítěz pak 64,8 bodů.

V rámci soutěže Internet Effectiveness Awards jsou udílena ocenění nejefektivnějším internetovým řešením na českém internetu. Komise hodnotí, jak vítězové dokážou využít digitální média ke vzniku nových způsobů podnikání, k poskytování on-line služeb nebo pro lepší komunikaci se zákazníky či zaměstnanci. České dráhy zabodovaly v kategorii Nejlepší užití online prodeje, hodnotitelé ocenili zejména eShop ČD, který je rovněž součástí portálu, jenž vznikal pod vedením specialistů z ČD-T.

O společnosti: ČD - Telematika a.s.

Patří k silným a stabilním společnostem v oblasti telekomunikací, informatiky a telematiky. K poskytování špičkových služeb a produktů využívá druhou největší ICT infrastrukturu v České republice, centrální úložiště dat, serverové farmy, vývojová, servisní a další specializovaná pracoviště.

Rozsahem nabízených služeb v oblasti IT, k nimž patří např. vývoj a provoz databází, telematických aplikací či provoz rozsáhlých úložišť dat, patří ČD - Telematika mezi nejvýznamnější poskytovatele v republice. Na poli telekomunikací si zákazníci mohou vybrat z komplexního portfolia internetových, datových a hlasových služeb s vysokou spolehlivostí a garantovanou kvalitou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).