Hlavní navigace

Portál Seznam.cz představuje nový server pro automobilisty Seznam Auto

[Tisková zpráva]

Sdílet

Portál Seznam.cz představuje nový server pro automobilisty Seznam Auto

Internetový portál Seznam.cz ve spolupráci s řadou renomovaných partnerů spustil na http://auto.sez­nam.cz nový server pro zájemce o automobily Seznam Auto.

Na rozdíl od jiných na motorismus zaměřených serverů, které se tematice věnují převážně formou publicistiky, Seznam Auto je koncipován odlišně. Těžiště jeho obsahu spočívá ve zprostředkování praktických informací potřebných pro úspěšný a výhodný nákup/prodej automobilů, jejich financování a pojištění. Publicistické AutoNovinky, přinášející milovníkům aut novinky ze světa automobilů, jejich testy a plakáty, pak tvoří k prakticky zaměřené části služby Seznam Auto vhodný doplněk.

Sekci ‚Kup auto‘ připravuje Seznam.cz ve spolupráci se dvěma silnými partnery v segmentu prodeje ojetých aut --- AAA Auto Praha a Auto-ESA. Zájemce o nákup může konkrétní vůz z nabídky obou uvedených společností vyhledat podle značky, stáří, ujetých kilometrů, typu a ceny auta. Laici i profesionálové jistě uvítají zveřejnění vzorových kupních smluv a možnost jejich vytištění. Zájemce o koupi nového auta si zde navíc může virtuálně sestavit auto svých snů a zjistit jeho cenu. Konfigurátor nových automobilů s jejich aktuálními cenami na českém trhu připravuje firma Mobil Data, výhradní zástupce mezinárodní společnosti Eurotax pro ČR.

V sekci ‚Prodej auto‘ jsou rovněž uvedeny vzorové smlouvy a každý zájemce zde může získat informace o průměrných cenách ojetých osobních, terénních a dodávkových automobilech do stáří 11 let v ČR podle Eurotaxu, který celou aplikaci dodal a provozuje. Partnery sekce jsou rovněž AAA Auto Praha a Auto-ESA.

Část ‚Pojisti auto‘ je připravovaná ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou a poskytuje jak poradenství v oblasti povinného ručení a havarijního pojištění, tak i nabídku speciálních akcí ČPP.

‚Financuj auto‘ odkazuje na specializovaný server Seznam Peníze, společný projekt společností Seznam.cz a Fincentrum. Jsou zde porovnání výhodnosti leasingu a úvěru pro nákup vozu, přehled o aktuálních cenách nových osobních vozů, ale i údaje o nejvýznamnějších leasingových společnostech na českém trhu a o jejich obchodních podmínkách.

Tomáš Kapalín, obchodní ředitel Seznam.cz, k novému projektu dodává: „Seznam Auto osloví cílovou skupinu současných i potenciálních automobilistů, kterým pomůže vyřešit praktickou stránku nákupu/prodeje vozu a souvisejících úkonů. Partneři služby garantují její kvalitní obsah, který plánujeme dále rozšiřovat o související produkty. Věříme, že právě tato koncepce službě Seznam Auto získá přesvědčivý podíl v jejím tržním segmentu a bude přínosem pro všechny zúčastněné partnery.“

AAA AUTO Praha (www.aaaautopra­ha.cz) společně s AAA AUTO Morava tvoří největší síť autobazarů v České republice. Síť autobazarů AAA AUTO prodá měsíčně okolo 3.000 vozů, což představuje pětinu českého trhu s ojetými automobily. Provozovatelem autobazarů AAA AUTO je akciová společnost AUTOMOBILE GROUP, která vedle prodeje a výkupu ojetých vozů nabízí svým zákazníkům i řadu dalších služeb, jako je leasing, zpětný leasing, protiúčet, bankovní úvěr, pojištění atd.

Společnost Auto-ESA (www.autoesa.cz) patří k největším prodejcům ojetých vozidel v České republice. Měsíčně realizuje téměř 1000 obchodů. Kromě výkupu a prodeje vozidel nabízí také veškeré finanční služby související s prodejem --- leasing, úvěr, úvěr na akontaci a pojištění.

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. (www.cpp.cz) --- universální pojišťovna, která nabízí všechny typy životních, úrazových, odpovědnostních a majetkových pojištění pro obyvatelstvo, podnikatele i průmysl.

Mobil Data a.s. (www.mobildata­.cz) --- společný podnik dvou mezinárodních firem, Audatex (www.audatex.cz) a Eurotax (www.eurotax.cz), které jsou uznávané v celém automobilovém oboru pro své know-how v oblasti oceňování vozidel a kalkulací škod na vozidlech. Jejich programy a publikace používají tisíce zákazníků z oblasti pojištění vozidel, leasingu, opravárenství, obchodu s novými i ojetými automobily i státní správy.

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na www.seznam.cz, s cca 102 miliony zhlédnutých stránek v červenci 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz --- katalog a vyhledávání, Můj Seznam --- zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz --- internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam SMS bránu, Sweb --- webhosting ve variantách Sweb Profi a Sweb Light, Seznam Mapy, Seznam Lidé --- vyhledávání lidí, Seznam Software --- nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník, Seznam Práce, Seznam Reality, Seznam Chat(a), Seznam Peníze a nově Seznam Auto. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. naleznete na http://firma.sez­nam.cz/tisk.html.

Pro další informace kontaktujte, prosím:

Ing. Dagmar Haltmarová
PR & Marketing Manager Seznam.cz
e-mail: dagmar@firma.sez­nam.cz
tel. +420 2 5731 3181
fax: +420 2 5731 3186
mobil: +420 606 726 313

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).