Hlavní navigace

Poruchy příjmu TV Prima v Brně zavinily nekvalitní příjmové antény

[Tisková zpráva] (Praha, 23. prosince 2005) – Na základě telefonátů diváků TV Prima v Brně a blízkém okolí řeší pracovníci společnosti Radiokomunikace, a.s. (ČRa) rušení příjmu analogového vysílání této stanice. Problémy se zhoršeným příjmem se objevily po včerejším zahájení testovacího provozu řádného digitálního televizního vysílání ve formátu DVB-T z brněnského vysílače Hády.

Sdílet

Pracovníci ČRa ověřili na straně vysílání požadovanou kmitočtovou čistotu analogového kanálu 55, na kterém je přenášen program TV Prima i na kanálu 40, kterým je přenášeno digitální vysílání multiplexu A. Současně provedli ověření na několika místech individuálního i společného příjmu a zároveň vše konzultovali s odbornou firmou zajišťující servis příjmu TV vysílání.

Měřením bylo potvrzeno, že problémy s rušeným (nekvalitním) příjmem jsou způsobeny v největší míře nekvalitními širokopásmovými anténami se zesilovačem.

Současně se problém vyskytuje také v zesilovacích soupravách s kanálově laděnými vstupy, kde je přijímán 39. kanál. Problém je možno řešit pouze změnou, respektive úpravou, přijímací soupravy, která bude dostatečným způsobem respektovat nové obsazení kmitočtového spektra.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).