Hlavní navigace

Poseidon a IP kamery: Zaostřete na místo, kde se něco děje

[Tisková zpráva] Propojení IP kamerového systému s vnější infrastrukturou zvyšuje komfort obsluhy i bezpečnost výsledného řešení.

Sdílet

Společnosti ATEAS Security System a HW group propojily bezpečnostní IP dohledový systém ATEAS s vnějšími senzory přes jednotku Poseidon. Kamery se díky tomu mohou automaticky nasměrovat na místo, kde senzor vyhodnotil možné nebezpečí . Výsledné řešení tak umožňuje automaticky ovládat bezpečnostní IP video systém pomocí senzorů a periférií připojených k jednotkám Poseidon.

Integrací obou produktů do jednoho systému získává zákazník přidanou hodnotu v napojení kamerového systému na množství vnějších senzorů. To zvyšuje bezpečnost a zároveň pohodlí obsluhy. Díky nativní podpoře napojení čidel v systému ATEAS je integrace velmi jednoduchá. Vedle vyšší úrovně bezpečnosti je řešení také cestou k úspoře nákladů. Jediná kamera při propojení bezpečnostního systému s čidly jednotky Poseidon může poskytnout detailní záběry několika míst v hlídaném prostoru. To je výhodné v provozech, kde je potřeba sledovat různé cíle, například rozvaděče v datových centrech nebo několik vstupů do místnosti. Kamera se zde po otevření dveří ihned automaticky namíří na tento bod a zaznamená vstupující osoby a jejich činnost.

Příklad aplikace v datovém centru

  • Několik otočných IP kamer hlídá přístup a práce v datovém centru.
  • Jednotlivé rozvaděče obsahují dohledový systém Poseidon, ke kterému je připojeno čidlo otevření dveří rozvaděče.
  • Při otevření dveří rozvaděče se IP kamery automaticky otočí na otevřený rozvaděč.
  • Výsledkem je záznam probíhajících prací a pracovníků, uložený ve složce majitele rozvaděče.

Příklad aplikace v areálu skladu

  • Ostraha hlídá areál objektu pomocí několika otočných IP kamer.
  • Optická závora připojená do vstupu jednotky Poseidon automaticky natočí kameru na vjezdovou bránu při příjezdu vozidla.
  • Ostraha může otevřít bránu vozidlu jedním kliknutím, přímo v rozhraní systému ATEAS.

O firmách
HW group s.r.o je dynamická firma z České republiky, od roku 2000 vyvíjí a prodává produkty v oblasti síťových technologií. Produktové portfolio firmy je zaměřeno na měření a sběr dat. Přibližně 60% produkce je určeno pro trh EU, 30% export mimo EU.

Společnost ATEAS s.r.o je progresivní český výrobce SW řešení pro IP kamerový systém. Produkt ATEAS lze škálovat od jednotek po stovky IP kamer.