Hlavní navigace

Světoví poskytovatelé služeb cloud computingu vsadili na platformu VMware

[Tisková zpráva] Společnosti AT&T, SAVVIS, Terremark, Verizon Business a další poskytují služby cloud computingu pro prostředí od vývoje až po produkční systémy na platformě VMware, která jediná umožňuje propojení interních a externích cloudů. Služby VMware vCloud Express podporují služby poskytování pronajímané infrastruktury na vyžádání

Sdílet

San Francisco, Praha – 3. září 2009 – Další zásadní kroky v iniciativě VMware vCloud ohlásila společnost VMware na konferenci VMworld 2009 v kalifornském San Francisku. Tato iniciativa uvádí do praxe vizi, kdy zákazníci získávají výpočetní kapacitu z interních a externích cloudů – jakkoli, kdykoli a v neomezeném množství. Firma VMware a jejích více než tisíc partnerů z řad poskytovatelů služeb s certifikací VMware Virtualized, včetně zvučných jmen, jako jsou AT&T, SAVVIS, Terremark a Verizon Business, poskytují zákazníkům pružnou a odolnou infrastrukturu, která odpovídá potřebám jejich podnikání a přitom jim šetří investiční i provozní náklady.

Program VMware Virtualized je novou součástí iniciativy VMware vCloud a je zaměřen na zajištění interoperability a optimalizaci platformy VMware pro cloudová řešení poskytovatelů služeb. Zajišťuje také to, že zákazníkům je v prostředí cloudů s certifikací VMware Virtualized poskytována špičková, spolehlivá a interoperabilní služba. Na platformě VMware běží interně mnoho aplikací zákazníků a řešení VMware vSphere jim umožňuje provozovat jejich IT infrastrukturu jako interní cloud. Cloudové služby VMware Virtualized jsou také postaveny na řešení VMware vSphere a poskytují zákazníkům svobodu volby a interoperabilitu. Tise tak stávají nezávislými na hardwaru, operačním systému, aplikacích nebo poskytovateli a díky tomu mohou být bez obav z provozu současných a budoucích aplikací v prostředí interních a externích cloudů.

„Příslib cloud computingu spočívá v tom, že dává firmám všech velikostí možnost podle vlastní potřeby škálovat své fungování a reagovat tak na potřeby trhu, namísto toho, aby se jako nějací instalatéři neustále zabývaly udržováním své sítě a počítačů v chodu,” řekl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Tento týden na VMworldu předvádí VMware a její partneři nové technologie a služby určené k podpoře aplikací zákazníků. Jde především o zachování kompatibility, přizpůsobení potřebám podniku a možnost vybírat si typ služby a místa, které umožní hladkou interoperabilitu a snadné přesuny mezi interními a externími cloudy.”

Služby VMware vCloud Express
Společnost VMware představila novou třídu služeb VMware vCloud Express, které spolehlivě poskytují výpočetní kapacity na vyžádání, a to s modelem platby jen za skutečně využitý výkon. Služby VMware vCloud Express jsou postaveny na nejrozšířenější a nejvšestrannější virtualizační platformě VMware vSphere a umožňují zákazníkům postupně začít využívat prostředí cloudů s vysokou dostupností a garantovanou úrovní služeb určené pro velké podniky. Oproti jiným cloudovým řešením na vyžádání umožní VMware vCloud Express vývojářům rychlý přístup k infrastruktuře, za kterou se platí podle skutečně využitého výpočetního výkonu a která je kompatibilní s interním prostředím virtualizace VMware. To přináší obrovské výhody interoperability a jednoduché přenositelnosti aplikací z externího vývoje do interní instalace. Se službami VMware vCloud Express získávají zákazníci pružnost v používání IT kapacit, využívají je, jen když je opravdu potřebují, a platí pouze za to, co skutečně využijí.

Služby VMware vCloud Express budou k dispozici prostřednictvím mnoha významných poskytovatelů služeb, jako jsou například Terremark, BlueLock, Hosting.com, Logica nebo Melbourne IT. Beta verze služeb již u těchto providerů běží. Chcete-li vyzkoušet VMware vCloud Express, najděte si nejvhodnějšího partnera na adrese www.vmware.com/vclou­dexpress.

O společnosti VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci všech velikostí se na společnost VMware s nejrozšířenější virtualizační platformou VMware vSphere 4 spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 1,9 miliardy USD v roce 2008, více než 150 tisíci zákazníků a 22 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Sillicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).