Hlavní navigace

Poslaneckou sněmovnou je šířen falešný dopis České televize

[Tisková zpráva] České televizi se dnes podařilo v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky zachytit falešný dopis, který se snaží vzbudit dojem, že pochází z televize veřejné služby. Dopis obsahující informace vztahující se k jednání České republiky o umístění radarové základny na našem území je šířen mezi poslanci v době, kdy zde probíhá klíčové jednání na toto téma.

Sdílet

Dopis šířený mezi poslanci obsahuje výzvu, aby zájemci o informace k textu volali do České televize. Pod dopisem jsou uvedena jména ředitele zpravodajství Milana Fridricha, šéfredaktora aktuální publicistiky Jiřího Vondráčka a moderátora Václava Moravce. Ani jeden ze jmenovaných o existenci dopisů neví.

Vedení zpravodajství České televize se od textu i formy dopisu distancuje. Dopis není na standardním hlavičkovém papíře a nemá ani další formální náležitosti písemností produkovaných televizí veřejné služby. Jedná se tedy o evidentní podvrh. Česká televize se rozhodla v této souvislosti podat trestní oznámení na neznámého pachatele.