Hlavní navigace

Poslední Live Session před prázdninovou přestávkou s Climatizado

[Tisková zpráva] Za nedlouho tady máme další z pravidelných koncertů Radio Wave Live Sessions, který proběhne 28.6. v karlínském Studiu A ve 20:00. Tento dekadentní nářez si můžete naladit také na frekvenci 100,7 FM a zatančit si v přímém přenosu v rámci pořadu Stage.

Sdílet

„Někdy je člověk docela zoufalý z toho, kolik českých kapel zní jako Hrůza a v kontextu se současným zahraničním zvukem v playlistu Radia Wave ani s přimhouřeným zrakem neobstojí. Naštěstí se ale tu a tam objeví nějaká výjimka. A Climatizado jsou jedním z těchto zjevení. Songs About God, Love And Bitches je skvělé syrové album a jsme moc zvědaví, co Climatizado vyvedou s jinak komorním prostředím Karlínského Studia A,“ říká hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek.

Tvorba plzeňského Climatizada je slovy těžko popsatelná. Po živelném koncertu mariánsko-lázeňských 100°C se můžete těšit na smršť elektroniky a zběsilých neurotických vazeb. Písně plzeňské úderky dorostly přes svá divoká léta až k symbióze nemravné atmosféry se zpěvnou melodií dekadentních témat. Svůj styl pojmenovali „nihil post rock“, což značí náchylnost k temnějším zvukům a neodhadnutelnému zvratu tónů.

Když chcete pojmenovat desku Songs About God, Love and Bitches, musíte jí naplnit opravdu notně ušpiněnou a chytrou muzikou, aby výsledek nebyl k smíchu. Plzenští Climatizado jsou ale přesně ten ze vzácných úkazů na české scéně, který si může dovolit takováto zaprášená jižansky silácká gesta. Pionýři z labelu Arty Maniac Discs zatím za dobu svého fungování (cca šest let) odehráli dost možná více koncertů v zahraničí (konkrétně v Itálii) než v Čechách, což je o důvod víc, proč vám je dopřát na živo v rámci Radio Wave Live Sessions. “ Zahrajeme čtyři nové skladby a cover The Stretch Pants Ballad (love for sale) z posledního alba Songs About God, Love and Bitches vydaného na platformě Arty Maniac Discs. Ještě nikdy jsme nehráli ve studiu a zároveň před diváky. Bude to pro nás zcela nová zkušenost, na kterou se velmi těšíme,“ říká bubeník urWa.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci pořadu Stage v sobotu 28. 6. od 20:00. O prázdninách se Radio Wave Live Sessions konat nebude! V září ale pokračujeme! Těšit se můžete na Landmine Spring, Alvik a WWW. Nenechte si je ujít!!!

Český rozhlas 4 – Radio Wave je nejmladší regionální studio Českého rozhlasu určené především mladé generaci. Playlist studia tvoří hip-hop, indie kytary, r n b, elektronická hudba, kvalitní pop a česká alternativní scéna. Kromě hudby má Radio Wave ve svém objektivu divadlo, film, life-style, publicistiku a alternativní a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody, ve vysílání se pravidelně věnuje veřejně prospěšným tématům, mladé nekomerční kultuře, podporuje charitativní akce. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (multiplex A v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku a nyní i v severních Čechách) a DVB-S (v paketu Czechlink přes satelit Astra 3A) a pro Prahu a střední Čechy na 100,7 FM. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Český rozhlas 4 – Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).