Hlavní navigace

Posledních 24 hodin známých osobností pokračuje na ČT1

[Tisková zpráva] Byl to jen další den jejich života. Nikdo z nich ještě netušil, že je poslední. S kým mluvili, co dělali a proč jejich život tak náhle skončil? Kanadská série rekonstruující úmrtí slavných osobností Posledních 24 hodin od 4. 7. na ČT1 každé pondělí večer.

Sdílet

Česká televize pokračuje v premiérové sérii kanadských dokumentárních rekonstrukcí Posledních 24 hodin. Padesátiminutové snímky mapují poslední hodiny života světově známých osobností. Unikátní série pokračuje na Jedničce vždy v pondělí po pořadu Reportéři ČT, 4. 7. od 22:15, od 11. 7. ve 21:45 životními příběhy Johna Fitzgeralda Kennedyho Jr., Anny Nicol Smithové, Jima Morrisona, Keitha Moona, Janis Joplinové a dalších.

Tvůrci dokumentů sestavili mozaiky ze střípků událostí, které se odehrály těsně před tím, než slavní lidé opustili tento svět nepřirozenou smrtí. Autoři cyklu vypátrali v dostupných archivech mimo jiné i autentické audio záznamy, získali výpovědi přátel a svědků klíčových okamžiků. Tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Výsledkem je chronologie Posledních 24 hodin života vybraných celebrit. Hodinu po hodině sleduje, co předcházelo smrti ikon módního či hudebního showbyznysu a dalších známých osobností.

Pondělí 4. 7. 22:15 Posledních 24 hodin – John Fitzgerald Kennedy Jr.

Syn slavného prezidenta se 16. července 1999 rozhodl, že se svou ženou a švagrovou uletí soukromým letadlem nepříjemnému zájmu bulvárních médií. John pilotoval sám a k večernímu přeletu zvolil nevhodnou trasu přes moře.

J. F. Kennedy Jr. byl synem slavného amerického prezidenta zavražděného v roce 1963 v Dallasu. Celé své dětství a mládí nesl tíhu popularity a zájmu médií. Ve Spojených státech patřil k nejprominen­tnějším mladým mužům a k nejžádanějším potenciálním manželům. Když se oženil s Carolyn Bessetovou, byly toho plné čelní stránky novin. Když si John Carolyn bral, netušil, že nevydrží ten strašný tlak médií. Po návratu ze svatební cesty se Carolyn zavřela v bytě a nevycházela. To byl také důvod jejich častých sporů. Nyní se manželé pohádali znovu. John tedy navrhl, že odletí soukromým letadlem někam pryč, na jih, kde je nebude nikdo obtěžovat. Pilotem byl John, který si nedávno při drobné havárii svého ultralightu zlomil kotník…

www.ceskatele­vize.cz/program