Hlavní navigace

Poslouchejte na cestách Český rozhlas 7 – Radio Praha

[Tisková zpráva] Vedle Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, který tradičně vysílá v Chorvatsku, je možné při letních cestách do zahraničí poslouchat také Český rozhlas 7 - Radio Praha (zahraniční vysílání Českého rozhlasu). Český rozhlas 7 - Radio Praha přináší několikrát denně půlhodinová aktuální zpravodajství z České republiky. Stačí k tomu rozhlasový přijímač s možností příjmu krátkých vln (KV).

Sdílet

V různých místech světa lze pořady poslouchat v různých časech a frekvencích. Například ve Španělsku je možné vysílání naladit od 10.30 do 11 hodin SELČ na frekvenci 11600 kHz, v Egyptě, který je v poslední době oblíbenou turistickou destinací, rovněž v čase 10.30 – 11.00 hodin na frekvenci 15710 kHz, v jihovýchodní Evropě (Bulharsko, Řecko, Turecko) lze poslouchat od 14.30 do 15 hodin na frekvenci 7345 kHz.

„Slyšet nás mohou i turisté, kteří budou cestovat mimo Evropu, například do Severní Afriky, na blízký a střední Východ nebo do Ameriky,“ říká ředitel Českého rozhlasu 7 – Radia Praha Miroslav Krupička. „Všichni zájemci o poslech krátkovlnného vysílání si mohou v budově Českého rozhlasu vyzvednout leták s časy a frekvencemi nebo si něj telefonicky požádat a nechat si jej zaslat domů. Veškeré informace jsou také na webových stránkách Českého rozhlasu 7 – Radia Praha www.radio.cz. Podrobné údaje o vysílání zveřejňuje rovněž Týdeník Rozhlas na straně 18.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).