Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu proto spouští vzdělávací web Bezpečně-online.cz určený nejen pro děti, ale i jejich rodiče a učitele. Cílem projektu je šířit povědomí o bezpečnějším používání internetu mezi mládeží.
Děti ve věku od 12 do 17 let ročně stráví 1500 hodin na internetu. „Mladí si odvykli mluvit se svými vrstevníky přímo, raději používají sociální sítě. Polovina současných dětí dokonce bere internet jako prostředek k navazování nových známostí. Přitom si ale neuvědomují rizika, kterým se vystavují, když neuváženě sdílí soukromé informace s naprosto neznámými lidmi,“ varuje Martin Kovář, ombudsman Poštovní spořitelny.
Nový web poskytuje všechny informace o možných nebezpečích internetu a moderních komunikačních technologií a zároveň a zábavnou a populární formou vzdělává. Součástí jsou i témata související se životními situacemi při používání elektronického bankovnictví či plateb na internetu.
„Bezpečně-online se má stát užitečnou pomůckou nejen pro děti, ale také pro jejich učitele, kteří zde naleznou užitečné materiály pro výuku,“ doplňuje Pavel Vichtera, koordinátor Národního centra bezpečnějšího internetu.
Webové stránky zrealizovala Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu, které je jejich odborným garantem. Projekt podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo vnitra a Telefonica O2.
Poštovní spořitelna dlouhodobě rozvíjí svou strategii v oblasti společenské odpovědnosti. Cílem snažení PS přitom není pouze charita, ale smysluplná podpora projektů, které motivují k dlouhodobému rozvoji společnosti. Jedná se především o zapojení zdravotně či sociálně znevýhodněných občanů do společnosti a podpora vzdělávání mládeže.